سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

کابوس دلتا - نمایش محتوای صدا

 

 

کابوس دلتا

Loading the player...
کابوس دلتا

شکست حمله نظامی آمریکا به ایران در صحرای طبس در 5 اردیبهشت سال 1359، مصداقی دیگر برای سوره فیل بود و پنجم اردیبهشت سال 1359، یوم الفیل دیگری و کارتر، مظهر استکبار جهانی و ابرهه ای دیگر. مصداقی از امدادهای غیبی الهی برای انقلاب اسلامی مردم ایران که بار دیگر قدرت فائقه و مطلقه الهی، وهن و سستی کید و مکر دشمنان خدا را آشکار ساخت و این چنین شد که سالروز این واقعه عظیم در تقویم رسمی کشورمان به ثبت رسید و گرامی داشته شد.

با توجه به اهمیت این روز در تقویم رسمی کشورمان و نیز در تقویم مناسبت های استان خراسان جنوبی، شبکه استانی صدای خراسان جنوبی تولید نمایش رادیویی «کابوس دلتا» را در دستور کار خود قرار داده است.

این نمایش که به حادثه شکست حمله نظامی آمریکا به ایران در صحرای طبس، می پردازد؛ داستان دختری به نام مریم است که دانشجوی سال آخر رشته علوم سیاسی است. مریم قصد دارد برای پایان نامه تحصیلی خود که به موضوع واقعه شکست حمله نظامی آمریکا در صحرای طبس اختصاص دارد، تحقیق کند و در این جریان به دانشجویـان انقلابی معرفی می شود که در اوایل انقلاب فعالیت های سیاسی داشتند و اطلاعـاتی کسب می کند اما اینها کافی نیست.

مریم در جریان خانه تکانی، در زیرزمین منزل یک شناسنامه مخدوش و نیم سوخته پیدا می کند که نام غریبه ای روی آن است که عکس آن بسیار شبیه پدرش است. مریم کنجکاو می شود که این فرد غریبه کیست؟ پس از جریاناتی مریم از پیرزن مستخدم متوجه می شود که صاحب شناسنامه پدر اوست که اکنون با نام مستعار و جدید سالهاست دور از جامعه زندگی می کند.

پس از کشمکش های زیاد با پدرش، عاقبت پدر مریم، راز زندگی خود را فاش می کند. پدر مریم از نیروهای انقلابی اوایل انقلاب بوده اما به دلیل تندروی های زیاد و انحرافات فکری از گروه های انقلابی ترد می شود و به دلیل سرخوردگی و انتقام از نیروهای انقلابی در دامان نیروهای ضد انقلاب می افتد و عاقبت به عنوان یکی از عوامل جاسوسی آمریکا در ایران با نام مستعار سیروس عمل می کند و وارد ماجرای عملیات آمریکا در طبس می گردد .... .

مدت زمان این نمایش رادیویی 30 دقیقه است.

تاریخ تولید: 1395

تهیه کنندگی این نمایش را «هانیه پیرامی» و کارگردانی آن را «مهدی حقگو» برعهده دارد .

نویسنده «فاطمه حسینی فر» و بازیگران نمایش «مهدی حقگو، دریا بهداد، ام البنین عنایتی، فردین مقدوری، سید بهزاد امیرآبادیزاده، فرشته بهمن زاده» هستند.

صدابردار «هانیه پیرامی» است.