سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

چراغون (ویژه دهه فجر) - نمایش محتوای دهه فجر

 

 

چراغون (ویژه دهه فجر)

Loading the player...

دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی ایران ، در تاریخ ایران نقطه ای تعیین کننده و بی مانند به شمار می رود که در آن اسلام تولدی دوباره یافت . تبیین این برهه از تاریخ کشور و اگاهی بخشی به مخاطبین به ویژه نسل جوان در خصوص علل و عوامل پیروزی انقلاب اسلامی و ... از جمله رسالت های مهم صدا و سیماست که در تمامی ایام سال و به ویژه ایام الله دهه فجر ، انجام می شود .

شبکه استانی سیمای مرکز خراسان جنوبی ( خاوران ) ایام مبارک دهه فجر را مغتنم شمرده و از تاریخ 11 لغایت 22 بهمن ماه ، هر شب راس ساعت 21:00 با ویژه برنامه زنده « چراغون » ، به مدت 60 دقیقه ، مهمان خانه های هم استانی هاست .

رویکرد اصلی این ویژه برنامه « بررسی علل و عوامل پیروزی انقلاب اسلامی » است که هر شب به بررسی یکی از عوامل می پردازد .

برنامه هر شب به یکی از شهرستانهای استان اختصاص دارد که در آن مهمانانی از اقشار مختلف ( مبارزین انقلابی ، نخبگان ، هنرمندان و ... ) حضور پیدا می کنند . عکس ها و فیلم های مربوط به دوران انقلاب و نیز تصاویر حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن سنوات گذشته آن شهرستان نیز در قالب فتوکلیپ پخش خواهد شد . برنامه در هر شب یک بخش نمایشی زنده نیز خواهد داشت . قرائت پیامک های مخاطبین نیز از جمله بخش های ثابت هر برنامه است .

علاوه بر بخش های فوق ، آیتم های متنوعی نیز پیش بینی شده که عبارتند از : 

- سرسخن : برنامه با سخنانی از حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری و یا سایر بزرگان درخصوص انقلاب اسلامی آغاز می شود .

- خاطرات انقلاب : در این آیتم راوی ( که از اقشار مختلف جامعه انتخاب می شود ) با حضور در مکانهای وقوع حوادث ، به نقل اتفاقات دوران انقلاب و بیان خاطرات آن زمان می پردازد .

- کشکول : پوشش جشن ها و اتفاقات ویژه روز در دهه فجر .

نماهنگ های انقلابی ، گزارش مردمی و  داستانک هایی با موضوع " انقلاب " از دیگر بخش های این برنامه هستند .

سال تولید: 1393

تهیه کنندگی این برنامه را « صادق صادقی » بر عهده دارد . مجری برنامه « ایمان خوشحال » و شخصیت طنز نمایشی ( آقای نقاش ) « ابوالفضل نخعی » هستند . دیگر عوامل برنامه عبارتند از :

کارگردان تلویزیونی : سید بهزاد امیرآبادی زاده ،امین کاشرفی ، امیدواحدی فر

گزارشگر : مهدی عباس زاده

صدابردار : احسان جعفرزاده ، عباس یار ابراهیمی ، قربان غلامی

تصویربرداران : سعیدرضایی ، محمد بهشتی ، حسن اکبری ، مهدی مودی

تدوینگر : محمد باقر شاهد ، محمد کاخکی