سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

پیک ورزش - نمایش محتوای صدا

 

 

پیک ورزش

تهیه کنندگی برنامه «پیک ورزش» را «مهدی امیرآبادی زاده» بر عهده دارد و سایر عوامل گروه تولید برنامه عبارتند از:

گوینده و نویسنده: سمیه تربتیان

گزارشگر: فاطمه برهانی

نریتور: فرنود فولادی

صدابرداران: هانیه پیرامی، سارا مختاری 

ورزش برای سلامتی بدن فوق العاده است. با ورزش کردن نه تنها جسم، بلکه روح و روان انسان نیز سالم می ماند. یکی از نتایج مفید ورزش بر روی شخصیت افراد، افزایش اعتماد به نفس، افزایش شور و نشاط ورزشکار و امید به آینده است.

صدای خراسان جنوبی نیز در راستای ارتقاء فرهنگ ورزش در میان جامعه، تولید و پخش ویژه برنامه ای با عنوان «پیک ورزش» را در دستور کار خود قرار داده است.

رویکرد ویژه برنامه پیک ورزش «اطلاع رسانی از رویدادهای ورزشی استان» است و تلاش می کند با بهره گیری از ظرفیتهای رسانه، همگان و به ویژه جوانان را به امر ورزش تشویق نماید.

در این برنامه ورزش های مفید و مناسب برای اقشار مختلف جامعه معرفی می شود، از فعالیت ها و موفقیت های ورزش استان و رویدادهای مهم ورزشی در هفته جاری اطلاع رسانی می گردد و به تحلیل فعالیت های ورزش استان در هفته ای که گذشت، پرداخته می شود.

برنامه با حضور یک مجری و پیش بینی آیتم های متنوع، به صورت مجله ای تولید و پخش می شود. بخش های مختلف این برنامه عبارتند از:

- دعوت از فعالان ورزش استان: اعم از گفتگو با مسئولان (که در خصوص رشته های ورزشی مختلف در استان و تشویق مردم به ورزش صحبت می کنند) و نیز گفتگو با ورزشکاران موفق (که در خصوص رمز موفقیت، افتخارات کسب شده و ... صحبت می کنند) است.

- ارتباط تلفنی با مسئولان: با مدیران ورزش و جوانان شهرستانها یا هیئت های مختلف در خصوص رویدادهای مهم ورزشی پیش روی ورزش استان ارتباط تلفنی برقرار می شود.

- گزارش: تهیه گزارش از مسابقات مهم برگزار شده در استان یا گزارش از وضعیت ورزش شهرستانها به صورت گفتگو با ورزشکاران.  

- معرفی بازی های محلی استان: که توسط یکی از ساکنین منطقه با لهجه بومی روایت می شود.

- رویدادهای مهم ورزش استان در هفته ای که گذشت: در این بخش به تحلیل رویدادهای مهم ورزش استان در هفته ای که گذشت، پرداخته می شود.

- اخبار ورزشی استان و شهرستانها: مهمترین اخبار ورزشی استان و به ویژه شهرستانهای مختلف در این بخش منعکس می شود.

- تغذیه ورزشکاران: مطالبی مفید و کاربردی درخصوص تغذیه ورزشکاران بیان می شود.

- علم و ورزش: این آیتم به صورت کارشناسی ارائه می شود.

 

مدت زمان برنامه پیک ورزش 30 دقیقه است و تعداد 49 برنامه تا پایان سال جاری تولید و پخش خواهد شد.

شما هم استانی های عزیز می توانید در ساعت 17:00 روزهای جمعه هر هفته، شنونده این برنامه از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران) باشید.

تکرار برنامه نیز در ساعت 11:10 روز شنبه پخش خواهد شد.

سال تولید: 1396