جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

پیک ورزش - نمایش محتوای صدا

 

 

پیک ورزش

Loading the player...
پیک ورزش

جسم انسان بدون ورزش، ضعيف و لاغر و بى‌قدرت خواهد بود. هرکسى باشيد، هرچه بنيه‌ى قوى و نيرومند داشته باشيد، اگر ورزش نکرديد و خورديد و خوابيديد، بدن ضعيف مى‌ماند. (بیانات رهبر معظم اتقلاب در تاریخ 6 اردیبهشت 1369)

پرداختن به ورزش و ترویج آن در سطح جامعه و به ویژه توجه به ورزش همگانی از جایگاه و اهمیت ویژه ای برخوردار است و موجبات نشاط، امیدآفرینی و سلامت عموم جامعه را فراهم می آورد. از این رو پرداختن به این مهم، در دستور کار شبکه استانی صدای خراسان جنوبی قرار گرفت و تولید و پخش ویژه برنامه ای با عنوان «پیک ورزش» را در دستور کار خود قرار دارد.

در برنامه «پیک ورزش» تلاش می شود با بهره گیری از ظرفیت های رسانه، همگان و به ویژه جوانان را به امر ورزش تشویق نموده و موجبات افزایش انگیزه برای ورزش، نرمش و تحرکات سالم جسمی را فراهم آورد، درباره ورزش های مفید و مناسب، فعالیت ها و موفقیت های ورزش استان و رویدادهای مهم ورزشی هفته اطلاع رسانی نماید و همچنین به تحلیل فعالیت های ورزش استان در هفته ای که گذشت، بپردازد.

رویکرد این ویژه برنامه «اطلاع رسانی از رویدادهای ورزشی» استان است. برنامه دارای یک گوینده اصلی است و آیتم های متنوعی به صورت مجله ای تولید و پخش می شود که عبارتند از:

- دعوت از فعالان ورزش استان: اعم از گفتگو با مسئولان (که در خصوص رشته های ورزشی مختلف در استان و تشویق مردم به ورزش صحبت می کنند) و گفتگو با ورزشکاران موفق (که در خصوص رمز موفقیت ، افتخارات کسب شده و ... صحبت می کنند) است.

- گزارش : تهیه گزارش از مسابقات مهم برگزار شده در استان یا گزارش از وضعیت ورزش شهرستانها به صورت گفتگو با ورزشکاران.  

- معرفی بازیهای محلی استان: که توسط یکی از ساکنین منطقه با لهجه بومی روایت می شود.

- بخش تحلیلی رویدادهای مهم ورزش استان در هفته ای که گذشت: این بخش توسط گوینده ای مجزا اجرا شده و به تحلیل رویدادهای مهم ورزش استان در هفته ای که گذشت، می پردازد.

- اخبار ورزشی استان و شهرستانها: این بخش توسط گوینده ای مجزا اجرا شده و مهمترین اخبار ورزشی استان و به ویژه شهرستانهای مختلف را منعکس می کند.

- تغذیه ورزشکاران

- ارتباط تلفنی : که با مدیران ورزش و جوانان شهرستانها یا هیئت های مختلف در خصوص رویدادهای مهم ورزشی پیش روی ورزش استان ارتباط تلفنی برقرار می شود.

- علم و ورزش : این آیتم به صورت به صورت کارشناسی ارائه می شود.

مدت زمان این برنامه 30 دقیقه است و شما هم استانی های عزیز می تواند در ساعت 16:35 روزهای جمعه هر هفته، از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران) شنونده این برنامه باشید.

تکرار برنامه نیز در ساعت 12:10 روز شنبه پخش خواهد شد.

تاریخ تولید: 1394

تهیه کننده برنامه «مهدی امیرآبادی زاده»، گوینده و نویسنده «سمیه تربتیان» و گزارشگر «فاطمه برهانی» است.

نریتور «فرنود فولادی و انسیه نایبی فر» است و ضبط آیتم بازی های محلی را «مهدی امیرآبادی زاده و محمدحسین برهانی» بر عهده دارند.

صدابرداری برنامه را «ام البنین عنایتی، محمدحسین برهانی، هانیه پیرامی» برعهده دارند.