سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

پیک ورزش - نمایش محتوای صدا

 

 

پیک ورزش

Loading the player...
پیک ورزش

پرداختن به ورزش و ترویج آن در سطح جامعه و به ویژه توجه به ورزش همگانی از جایگاه و اهمیت ویژه ای برخوردار است و موجبات نشاط ، امیدآفرینی و سلامت عموم جامعه را فراهم می آورد ؛ همچنان که مقام معظم رهبری نیز در ديدار با اقشار مختلف مردم در تاریخ 06/02/1369 فرمودند : « جسم انسان بدون ورزش ، ضعيف و لاغر و بى‌قدرت خواهد بود . هرکسى باشيد ، هرچه بنيه‌ى قوى و نيرومند داشته باشيد ، اگر ورزش نکرديد و خورديد و خوابيديد ، بدن ضعيف مى‌ماند . » امر ورزش همواره یکی از دغدغه ها و تاکیدات مقام معظم رهبری بوده است ؛ به طوری که خطاب به مسئولان نظام بارها بر این مورد تاکید نموده و فرمودند : « وظيفه اصلى دولت و مسؤولان ورزش کشور اين است که اشتياق به ورزش و روح ورزشکارى و ورزش‌خواهى را در مردم زنده کنند . » ( دیدار با روسای فدراسیون های ورزشی انقلاب مورخ 12/08/1380 )

از این رو این مهم ، در دستور کار شبکه استانی صدای خراسان جنوبی قرار گرفت تا با بهره گیری از ظرفیت های رسانه در انتقال پیام و تولید برنامه « پیک ورزش » ، ضمن تشویق همگان و به ویژه جوانان به امر ورزش ، افزایش انگیزه برای ورزش ، نرمش و تحرکات سالم جسمی و دانش افزایی درباره ورزش های مفید و مناسب ، فعالیت ها ، موفقیتهای ورزش استان و رویدادهای مهم ورزشی هفته را اطلاع رسانی نماید و همچنین به تحلیل فعالیتهای ورزش استان در هفته ای که گذشت ، بپردازد .

رویکرد برنامه « اطلاع رسانی از رویدادهای ورزشی » استان است . برنامه دارای یک نفر گوینده اصلی است و آیتم های متنوعی به صورت مجله ای تولید و پخش می شود .

برنامه بخش های مختلفی دارد که عبارتند از :

- دعوت از فعالان ورزش استان : اعم از گفتگو با مسئولان (که در خصوص رشته های ورزشی مختلف در استان و تشویق مردم به ورزش صحبت می کنند ) و گفتگو با ورزشکاران موفق ( که در خصوص رمز موفقیت ، افتخارات کسب شده و ... صحبت می کنند ) است .

- گزارش : تهیه گزارش از مسابقات مهم برگزار شده در استان یا گزارش از وضعیت ورزش شهرستانها به صورت گفتگو با ورزشکاران .

- معرفی بازیهای محلی استان : که توسط یکی از ساکنین منطقه با لهجه بومی روایت می شود .

- بخش تحلیلی رویدادهای مهم ورزش استان در هفته ای که گذشت : این بخش توسط گوینده ای مجزا اجرا شده و به تحلیل رویدادهای مهم ورزش استان در هفته ای که گذشت ، می پردازد .

- خبرهای ورزشی استان و شهرستانها : این بخش توسط گوینده ای مجزا اجرا شده و مهمترین اخبار ورزشی استان و به ویژه شهرستانهای مختلف را منعکس می کند .

- تغذیه ورزشکاران

- ارتباط تلفنی : که با مدیران ورزش و جوانان شهرستانها یا هیئتهای مختلف در خصوص رویدادهای مهم ورزشی پیش روی ورزش استان ارتباط تلفنی برقرار می شود .

- علم و ورزش : این آیتم به صورت به صورت کارشناسی ارائه می شود . مدت زمان این برنامه 30 دقیقه است و شما هم استانی های عزیز می تواند در ساعت 17:25 روزهای جمعه هر هفته ، از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی ( خاوران ) شنونده این برنامه باشید .

تاریخ تولید: 1393

تهیه کننده و نویسنده : مهدی امیرآبادی زاده

گوینده : میترا مشرقی مقدم

نریتور : فرنود فولادی ، عقیله پاک

گزارشگر : فاطمه برهانی

ضبط بازی های بومی محلی : مهدی امیر آبادی زاده

صدابردار : سارا مختاری ، هانیه پیرامی