جهش تولید | جمعه، ۱۳ تیر ۱۳۹۹

پیمانکار راه‌آهن بیرجند مستقر شد - نمایش محتوای خبر

 

 

پیمانکار راه‌آهن بیرجند مستقر شد

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان جنوبی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گفت: مشاور شرکت ساخت و پیمانکار راه‌آهن بیرجند مستقر شدتوسعه زيربناهاي حمل و نقل کشور و پيمانكار پروژه قطعه ۳۲ كيلومتري راه‌آهن بيرجند از چند روز گذشته اقدامات لازم را براي تجهيز كارگاه، احياي مسير و استقرار ادوات شروع كرده‌ است كه امیدواریم به زودي عمليات اجرايي آن آغاز شود.

میرجعفريان افزود: فاز نخست راه آهن خراسان جنوبی از مسیر (زاهدان - زابل - بيرجند - گناباد) و اتصال آن به راه‌آهن بافق - مشهد به طول ۳۲ کيلومتر با پيگيري استاندار به مناقصه گذاشته شد که بعد از انتخاب پيمانکار عمليات اجرايي در حال انجام است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی افزود: براي زيرسازي فاز نخست پروژه راه‌آهن بيرجند - گناباد، ۹۱ ميليارد تومان اعتبار توسط شرکت ساخت و توسعه زيربناهاي حمل و نقل کشور برآورد شده است که تخصيص اوليه دارد.
وی با اشاره به اصلاحیه مصوبه اخیر هيات دولت در ۳۱ شهريور به این طرح گفت:  اگر مصوبه تامين مالي پروژه اتصال بيرجند به راه آهن بافق - مشهد از محل تسهيلات صندوق توسعه ملي منوط به رعايت ماده ۱۶ قانون احکام دائمي برنامه‌هاي توسعه کشور و تصويب هيات امناي صندوق باشد، مشكلي در روند اجراي پروژه نخواهد داشت و دولت پيش‌بيني‌هاي لازم را براي اجرايي شدن آن نيز انجام داده است.
پیش از این استاندار اعلام کرده بود، قرار است قطعه ۳۲ کيلومتري طرح اتصال راه آهن بيرجند به راه آهن سراسری با حضور معاون اول رئيس جمهوري، ۱۵ مهر امسال کلنگ‌زني شود.
راه آهن خراسان جنوبی از ۱۷ سال قبل به عنوان یک مطالبه به حق مردم این استان در کشور مطرح بوده و اکنون بعد از سال‌ها انتظار بالاخره وارد فاز عملياتي شده است.
در حال حاضر فقط شهرستان طبس در خراسان جنوبی به دلیل داشتن معادن ذغال سنگ و استقرار اداره کل راه آهن شرق کشور در این منطقه به خط ريل سراسري متصل است.