جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

پیش بینی وقوع رگبار پراکنده در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

پیش بینی وقوع رگبار پراکنده در خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، کارشناس هواشناسی استان گفت: براساس الگوی نقشه هاپیش بینی وقوع رگبار پراکنده در خراسان جنوبی و خروجی مدلهای پیش یابی هواشناسی، برای 48 ساعت آینده با عبور امواج نسبتا ناپایدار جوی به تناوب وزش باد ،گرد و خاک و در برخی نقاط وزش باد شدید، افزایش ابر و در ساعات بعدازظهر تا اوایل شب رگبار پراکنده باران گاهی رعد و برق پیش بینی می شود که بصورت محدود در برخی نقاط احتمال وقوع رواناب قابل پیش بینی است.

خانم لطفی با بیان اینکه دمای هوا امروز روند کاهشی دارد، افزود: از فردا تا اواسط هفته آینده دمای هوا تغییر عمده ای در غالب نقاط استان ندارد.

وی با بیان اینکه در 24 ساعت گذشته بیشترین بارش ثبت شده در حسین آباد نهبندان با 9 میلیمتر باران بوده است، افزود:در این مدت در سربیشه 7.5 میلیمتر، سرایان 1.9 میلیمتر، درمیان 0.1 میلیمتر و در طبس، فردوس و بیرجند مقدار ناچیزی باران باریده است.

در شبانه روز گذشته سربیشه با حداقل دمای 9 درجه سانتیگراد بالای صفر خنک ترین و دهسلم نهبندان با حداکثر دمای 40 درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین شهر استان بود.

تغییرات دمایی مرکز استان در این مدت بین 14 و 33 درجه سانتیگراد بالای صفر گزارش شد و پیش بینی می شود حداکثر دمای امروز بیرجند با 3 درجه کاهش به 30 درجه سانتیگرادبالای صفر برسد.