رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

پیش بینی وزش تند باد در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

پیش بینی وزش تند باد در خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، کارشناس هواشناسی استان گفت: براساس الگوی نقشه های پیشپیش بینی وزش تند باد در خراسان جنوبی یابی هواشناختی، از امروز تا پایان هفته  گاهی وزش تند باد و گرد و خاک پیش بینی شده که در نواحی جنوبی و مرز شرقی وزش باد شدید  لحظه ای دور از انتظار نیست.

خانم لطفی با بیان اینکه امروز دمای هوا به طور نسبی افزایش می یابد، افزود: فردا با کاهش  یک تا دو درجه ای دمای هوا به طور موقت از گرمای هوا کاسته خواهد شد ضمن اینکه در روزهای جمعه تا دوشنبه هفته آینده علاوه بر شرایط جوی آرام در منطقه، دمای هوا به طور محسوسی روند افزایشی دارد.

وی با بیان اینکه در این مدت به طور میانگین 4 تا 6 درجه دما افزایش می یابد، گفت: با افزایش دما به تدریج هوا گرمتر شده و در روزهای یکشنه و دوشنبه هفته آینده بر شدت گرما افزوده خواهد شد.

در شبانه روز گذشته طبس با حداکثر دمای 44 درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین و بیرجند با حداقل دمای 14 درجه سانتیگراد بالای صفر خنک ترین شهر استان بود.

حداکثر دمای مرکز استان در روز گذشته 35 درجه سانتیگراد بالای صفر بود که پیش بینی می شود حداکثر دمای امروز بیرجند با یک درجه افزایش به 36 درجه سانتیگراد بالای صفر برسد.