جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

پیش بینی وزش باد شدید لحظه ای در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

پیش بینی وزش باد شدید لحظه ای در خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان جنوبی ، کارشناس هواشناسی استان گفت: مطابق با الگوی حاکم درنقشهوزش باد شدید لحظه ای در خراسان جنوبی های پیش یابی هواشناختی برای 24 ساعت آینده وزش باد شدید لحظه ای و گرد و خاک به خصوص برای امروز و در نواحی شرقی استان شامل شهرستان های زیرکوه ، درمیان ، سربیشه ، نهبندان ، بیرجند ، قاین و تا حدودی بخش هایی از شهرستان خوسف پیش بینی می شود .

خانم لطفی افزود: وزش باد شدید در مرز شرقی و شهرستان طبس سبب کاهش دیدافقی و کیفیت هوا خواهد شد که ساعتی قبل دید افقی در طبس به 6 هزار متر رسید.
وی از ادامه روند کاهشی دما برای امروز خبر داد و گفت: دمای هوا امروز بطور نسبی  یک تا دو درجه سانتیگراد کاهش می یابد اما مجدد برای روزهای سه شنبه و چهار شنبه با افزایش دما هوا گرمتر خواهد شد.

وی با بیان اینکه درشبانه روز گذشته چهارشهر استان دمای بالای صفر درجه سانتیگراد را ثبت کردند، گفت: در این مدت دمای هوا در دهسلم نهبندان و طبس 44 درجه سانتیگراد ، بشرویه 41 و علی آباد زارعین 40 درجه سانتیگراد بالای صفر گزارش شد .

درشبانه روز گذشته دهسلم نهبندان و طبس با حداکثر دمای 44 درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین و بیرجند با حداقل دمای 17 درجه سانتیگراد بالای صفر خنک ترین شهر استان بود.

حداکثر دمای مرکز استان در این مدت 36 درجه سانتیگراد بالای صفر ثبت شده است.