جهش تولید | شنبه، ۸ آذر ۱۳۹۹

پیش بینی رگبار پراکنده باران در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

پیش بینی رگبار پراکنده باران در خراسان جنوبی

بارشهای رگباری بصورت پراکنده از عصر امروز در برخی مناطق خراسان جنوبی پیش بینی می شود

بارشهای رگباری بصورت پراکنده از عصر امروز در برخی مناطق خراسان جنوبی پیش بینی می شود.

کارشناس هواشناسی استان گفت: با توجه به الگوی نقشه های پیش یابی و فعالیت امواج ناپایدار ضعیف در تراز میانی جو  از عصر امروز رگبار پراکنده باران گاهی همراه با رعد و برق  در برخی مناطق استان پیش بینی می شود که ممکن است در مناطق سردسیر و بویژه در شمال شرق استان همچون شهرهای زیرکوه، قاین و درمیان به صورت بارش تگرگ باشد.

خانم لطفی افزود:  با تقویت سامانه پر فشار جوی تا صبح روز سه شنبه علاوه بر وزش بادهای شدید همراه با گردو خاک و کاهش دید افقی، کاهش قابل ملاحظه دمای هوا بین 8 تا 12 درجه سلسیوس قابل پیش بینی است.

بنا به گفته کارشناس هواشناسی استان،  کاهش دما در صبح روزهای دوشبنه و بویژه سه شنبه درمناطق سردسیر استان همچون سربیشه، قاین، درمیان و احتمالا بیرجند سبب وقوع یخبندان خواهد شد.

خانم لطفی با بیان اینکه بیشترین کاهش دید افقی صبح امروز در شهرهای فردوس، طبس و سرایان و تا حدودی در بیرجند، سربیشه و نهبندان گزارش شده است، افزود: مقدار ناچیزی باران هم در شهرهای سرایان، حاجی آّباد و بیرجند باریده است.

در شبانه روز گذشته طبس با 36 درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین و سربیشه با 7 درجه سانتیگراد بالای صفر سردترین شهر استان بودند.

پیش بینی می شود حداکثر دمای امروز بیرجند به 24 درجه سانتیگراد بالای صفر برسد که نسبت به روز گذشته 5 درجه کاهش خواهد داشت همچنین امشب دمای هوا در بیرجند 7 درجه کاهش خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی