جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

پیش بینی برداشت بیش از ۱۸ هزار تن سبزیجات برگی در طبس - نمایش محتوای خبر

 

 

پیش بینی برداشت بیش از ۱۸ هزار تن سبزیجات برگی در طبس

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان جنوبی ، مدیر جهادکشاورزی شهرستان طبس گفت: برداشت سبزیجات برگی از سطح آغاز برداشت بیش از ۱۸ هزار تن انواع سبزیجات برگی۸۰۰ هکتار مزارع کشت این محصول در شهرستان طبس آغاز شد که پیش بینی می‌شود از این سطح بیش از  ۱۸ هزار تن سبزیجات برگی برداشت شود.
بخشایی افزود: میانگین عملکرد سبزیجات برگی را ۲۲.۵ تن در هر هکتار در شهرستان طبس است و شهرستان طبس مقام اول سطح زیر کشت و تولید سبزیجات برگی استان خراسان جنوبی را دارد.
وی گفت: با توجه به شرایط اقلیمی مناسب این شهرستان در تمام فصول سال انواع مختلف سبزیجات کشت می‌شود و محصول تولیدی منطقه از عطر، طعم و کیفیت خاصی برخوردار است.
بخشایی افزود: سبزیجات برگی این شهرستان شامل اسفناج، جعفری، شنبلیله، شوید، شاهی، گشنیز، ریحان، نعنا، تره، تربچه، پیازچه، مرزه، کاهو و ... است و قسمت عمده‌ای از آن در فصل‌های پاییز و زمستان برداشت می‌شود و به شهرستان‌های همجوار و استان‌های خراسان رضوی ، کرمان و یزد عرضه می‌شود.
مدیر جهادکشاورزی شهرستان طبس گفت: برآورد می‌شود بیش از ۳۶۰ میلیارد ریال درآمد عاید ۴۸۰ بهره بردار این شهرستان گردد.
بخشایی همچنین خدمات ارائه شده به سبزی کاران را خدمات کارشناسی، تامین نهاده‌های کشاورزی از قبیل کود و سم، استفاده از کارنده‌های کشت مستقیم در کشت سبزی، مکانیزه کردن کشت و استفاده از لولر‌های لیزری برای آماده سازی سطح مزارع سبزی اعلام کرد و گفت: در شهرستان طبس ۵ واحد در زمینه تولید سبزیجات خشک با ظرفیت اسمی سالانه حدود ۱۱۰۸ تن سبزی خشک مشغول به فعالیت هستند.