سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

پیشگیری از سرطان با تغییر عادت ها - نمایش محتوای خبر

 

 

پیشگیری از سرطان با تغییر عادت ها

با تغییر عادت ها می توان از سرطان پیشگیری کرد.

کامران بهار، فوق تخصص آنکولوژی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: با فعالیت مناسب و مصرف غذای سالم افراد خود را در برابر بیماری‌های مختلف سرطان بیمه کنند.

کامران بهار فوق تخصص آنکولوژی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به درمان‌های جدید بیماری مرموز سرطان اظهار داشت: خوشبختانه در کشورمان علم پزشکی از پیشرفت قابل توجهی برخوردار بوده و به طبع راه‌های تشخیص و درمان انواع بیماری‌های سرطان از رشد چشمگیری برخوردار است و روش‌های مختلفی چون رادیوتراپی، شیمی درمانی و جراحی همگام با دنیا در کشور انجام می‌شود.

وی بیان کرد: متأسفانه در کشور رادیولوژیست‌ها کار پزشکان متخصص داخلی را انجام می دهند و هنگامی که بیمار به آنها مراجعه می‌کند به دلیل شناخت ناکافی از وضعیت درونی بدنشان و یا سابقه بیماری فرد ممکن است راه حل درمان را اشتباه تشخیص داده و فرد بیمار هزینه های گزافی را متحمل می شود.

بهار یادآور شد: روش‌های رادیوتراپی، شیمی درمان و پرتو درمانی از راه‌های جدید تشخیص و معالجه بیماری‌های مختلف سرطان است و بسیاری از بیماران سرطانی با این روش‌های جدید و پیشرفته درمان می‌شوند.

فوق تخصص آنکولوژی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران عنوان کرد: کنگره سرطان شنا‌سی به پزشکان این امتیاز را می‌دهد تا با بحث و تبادل نظر علمی بهترین راه‌های تشخیص و درمان سرطان‌های مختلف پیدا شود تا بیماران به جای استفاده مستقیم از شیمی درمانی از راه‌های بهتری معالجه شوند.

وی ادامه داد: فعالیت بدنی مناسب،  تغذیه سالم، تنفس در هوای پاک و مصرف روغن‌های طبیعی می‌تواند افراد را در برابر بروز بیماری‌های سرطان بیمه کند.

بهار تصریح کرد: برای معالجه بیماران سرطانی پزشکان باید خود از روحیه قوی و با نشاطی برخوردار باشند تا بتوانند امید به زندگی را در این افراد افزایش دهند و پرستاران شیمی درمانی به نوعی خط مقدم این کار خداپسند‌انه هستند.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی