جهش تولید | یک‌شنبه، ۶ مهر ۱۳۹۹

پیشرفت 97 درصدی اولین مرکز جامع بیماریهای خاص کشور در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

پیشرفت 97 درصدی اولین مرکز جامع بیماریهای خاص کشور در خراسان جنوبی

مرکز جامع بیماریهای خاص خراسان جنوبی 97 درصد پیشرفت دارد .

این مرکز اولین مرکز جامع بیماریهای خاص کشور است که از سال 87 در بیرجند در حال ساخت است و اکنون با پایان ساخت آن نیازمند تجهیز است .

کارشناس مسئول بیماریهای خاص دانشگاه علوم پزشکی خراسان جنوبی گفت : تاکنون برای ساخت این مرکز حدود دو میلیارد و صد میلیون تومان هزینه شده است .

آقای دهقانی با اشاره به پرداخت 200 میلیون تومان اعتبار از سوی استانداری خراسان جنوبی برای تجهیز این مرکز افزود : قرار شده حدود 700 تا 800 میلیون تومان از سوی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و حدود 500 تا 600 میلیون تومان از  بنیاد امور بیماریهای خاص تهران برای تجهیز این مرکز پرداخت شود که این اعتبار در حال اختصاص است .

با راه اندازی مرکز جامع بیماریهای خاص خراسان جنوبی مشکل  بیماران سرطانی ،  ام . اس ، هموفیلی ، تالاسمی ، دیالیزی و نیازمند پیوند اعضای استان در مراجعه به دیگر استانها برطرف می شود .

هم اکنون در خراسان جنوبی حدود 5 هزار نفر از سرطان ،  98 نفر از بیماری ام .اس ، 126 نفر از هموفیلی و 78 نفر  از تالاسمی رنج می برند و 117 بیمار نیز نیازمند پیوند کلیه هستند که برای بهره مندی از خدمات درمانی به استانهای تهران و خراسان رضوی مراجعه می کنند .

کارشناس مسئول بیماریهای خاص دانشگاه علوم پزشکی خراسان جنوبی گفت : در صورت تأمین به موقع تجهیزات ، مرکز جامع بیماریهای خاص خراسان جنوبی تا دو ماه دیگر به بهره برداری می رسد .

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی