جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

پیشرفت 90 درصدی تدوین دایرة المعارف امامزادگان استان - نمایش محتوای خبر

 

 

پیشرفت 90 درصدی تدوین دایرة المعارف امامزادگان استان

 

تاکنون 90 درصد تدوین دایرة المعارف امامزادگان و بقاع متبرکه خراسان جنوبی انجام شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با اشاره به اینکه دایرة المعارف امامزادگان و بقاع متبرکه خراسان جنوبی در حال تدوین است، گفت: در این دایرة المعارف اطلاعاتی چون موقعیت جغرافیایی امامزاده، شخصیت امامزاده، ساختمان فیزیکی و ضریح امامزاده بیان شده است.

حجت الاسلام گرایلی افزود: موقوفات امامزاده، وصف شاعران درباره امامزاده، امکانات رفاهی و منابع و ماخذی که برای تدوین این کتاب استفاده شده در این دایره المعارف ذکر شده است.

وی با اشاره به اینکه نوشتن این دایرة المعارف از سال 91 آغار شده افزود: تاکنون اطلاعات مربوط به شهرستان های استان تهیه و در این دایرة المعارف گنجانده شده و با الحاق طبس و جمع آوری اطلاعات امامزادگان و انجام تحقیقات لازم برای امامزادگانی که در سال 92 به ثبت اوقاف رسیدند، نسبت به چاپ این دایرة المعارف اقدام خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در این دایرة المعارف به بررسی وضعیت موجود امامزاده ها قبل و بعد از ساخت پرداخته می شود، گفت: این کتاب پس از اتمام تدوین مطالب به چاپ خواهد رسید.

همچنین بانک اطلاعات امامزادگان در سامانه جامع موقوفات و بقاع متبرکه ثبت شده که کلیه عملیات مالی و دریافت و پرداخت هر امامزاده توسط این سامانه انجام می شود.