سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۷ شهریور ۱۴۰۰

پیشرفت 85 درصدی طرح انتقال آب از محمد شهر به بیرجند - نمایش محتوای خبر

 

 

پیشرفت 85 درصدی طرح انتقال آب از محمد شهر به بیرجند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، معاون طرح و توسعه آب منطقه ای استان با بیان اینکه تاکنون 40 میلیاردپیشرفت 85 درصدی طرح انتقال آب از محمد شهر به بیرجند تومان برای این طرح هزینه شده است گفت: حفر 7 حلقه چاه و تجهيز 3 حلقه آن، احداث مخزن جمع آوري دو هزار مترمكعبي، احداث ابنیه ایستگاه پمپاژ محمد شهر، برق رساني به چاهها، اجرای 8 کیلومتر خطوط جمع آوري چاهها، خريد و اجراي 15 كيلومتر لوله چدن برای خط انتقال از محمد شهر به تصفیه خانه آب شرب بیرجند از اقداماتی است که تاکنون در این طرح انجام شده است.

احسانی با اشاره به اینکه این طرح شهریور امسال به بهره برداری می رسد افزود : تکمیل عملیات باقی مانده خط انتقال، عملیات برقی و مکانیکی ایستگاه پمپاژ، تجهیز چاههای باقی مانده و خرید دیماند برق ایستگاه پمپاژ محمد شهر  از جمله اقدامات باقی مانده برای اجرای این طرح است.

وی گفت: برای جبران کسری آب آشامیدنی مورد نیاز بیرجند، طرح آبرسانی از دشت مختاران به این شهر نیز انجام می شود که در همین خصوص تا کنون عمليات اجرايي خطوط جمع آوری چاه های آب دشت مختاران آغاز شده است.

معاون طرح و توسعه آب منطقه ای استان افزود : طرح آبرسانی از دشت محمد شهر و دشت مختاران به بیرجند حدود  60 میلیارد تومان اعتبار دیگر نیاز دارد.