جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

پیشرفت 80 درصدی ساخت کارخانه تولید چرم مصنوعی - نمایش محتوای اقتصاد مقاومتی

 

 

پیشرفت 80 درصدی ساخت کارخانه تولید چرم مصنوعی

پیشرفت 80 درصدی ساخت کارخانه تولید چرم مصنوعی


طرح ساخت کارخانه تولید چرم مصنوعی در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند، 80 درصد پیشرفت دارد

طرح ساخت کارخانه تولید چرم مصنوعی در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند، 80 درصد پیشرفت دارد.

مدیر اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه ویژه اقتصادی بیرجند گفتعملیات عمرانی این کارخانه در زمینی به مساحت 18 هزار متر مربع و زیربنای 4 هزار و 500 متر مربع در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند،در حال اجراست و ساختمان آن 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که تا آبان امسال به بهره برداری می رسد.

زارعی هدف از راه اندازی این کارخانه را صادرات به افغانستان و ایجاد اشتغال برای جوانان خراسان جنوبی عنوان کرد و افزوددر شرق و جنوب شرق کشور و همچنین در کشور افغانستان نظیر این کارخانه وجود ندارد و تولیدات این کارخانه علاوه بر مصرف داخلی به افغانستان صادر خواهد شد.

وی گفت:با راه اندازی این کارخانه در هر شیفت کاری به طور مستقیم برای 30 نفر و غیر مستقیم برای 500 تا 600 نفر شغل ایجاد می شود.

زارعی افزود: هم اکنون دستگاه های خط تولید این کارخانه وارد منطقه ویژه اقتصادی بیرجند شده و قرار است واحد صنایع تکمیلی تولید محصولات چرمی شامل تولید انواع کیف ،کفش، چرم مبلی و خودرویی نیز در کنار این واحد راه اندازی شود.

مدیر اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه ویژه اقتصادی بیرجند گفت: این کارخانه با سرمایه گذاری 7 میلیارد تومانی گروهی از سرمایه گذاران یزدی احداث می شود و روزانه 8 تا 10 هزار متر مربع ظرفیت تولید آن است.

زارعی افزود: معافیت 13 ساله مالیاتی، حذف بروکراسی  اداری و حذف تعرفه گمرکی واردات از جمله مزایای سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند است.

هم اکنون 11 واحد صنعتی و تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند فعالند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.