جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۱ آبان ۱۳۹۹

پیشرفت 75 درصدی بیمارستان 200 تختخوابی بیرجند - نمایش محتوای خبر

 

 

پیشرفت 75 درصدی بیمارستان 200 تختخوابی بیرجند

بیمارستان 200 تختخوابی بیرجند جزو پروژه های مهر ماندگار در استانه که در حال حاضر 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

این طرح بهداشتی درمانی از مصوبات سفر اول هیئت دولت به استانه که به عنوان جایگزین بیمارستان فعلی امام رضا (ع) بیرجند طراحی شده است اما با توجه به افزایش جمعیت و نیاز استان به افزایش تخت های تخصصی قرار است چند بخش از بیمارستان امام رضا(ع) به آن منتقل شود .

یمارستان 200 تختخوابی بیرجند که هم اکنون 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارد قرار بود سال  88 به بهره برداری برسد اما به دلیل افزایش زیربنای بیمارستان ،  تعداد تخت ها و تغییرات نقشه با تاخیر اجرا می شود .

بخش های جراحی، مراقبت ویژه و بستری قلب از جمله بخش هایی است که از بیمارستان امام رضا به این بیمارستان منتقل می شود .

معاون توسعه مدیریت منابع دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت : این بیمارستان تحت عنوان 200 تختخوابی است ولی در مجموع 284 تخت مصوب و بستری و تخت های هزینه بری را در خوی جای داده که انشاء الله امیدواریم با تخصیص اعتبار لام و به موقع شاهد افتتاح این بیمارستان در آینده نزدیک باشیم.

تاکنون 28 میلیارد تومان برای اجرای این طرح هزینه شده و امسال هم با پنج میلیارد تومان اعتبار روند ساخت آن ادامه دارد . پیش بینی ما این است که پایان 93 با تخصیص اعتبار و تعهدات شرکت و تخصیص اعتبار لازم انشاء الله پایان 93 به بهره برداری برسد .

وی همچنین گفت : برآورد ما با ارقام فعلی 25 میلیارد تومان برآورد است که برای تکمیل ساختمان اصلی و کل پروژه نیاز است تا این پروژه وارد عرصه خدمات رسانی شود .

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی