سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۴ تیر ۱۴۰۰

پیشرفت 65 درصدی گازرسانی به نهبندان و خوانشرف - نمایش محتوای خبر

 

 

پیشرفت 65 درصدی گازرسانی به نهبندان و خوانشرف

گازرسانی به نهبندان و خوانشرف 65 درصد پیشرفت دارد.

طرح گازرسانی به شهر نهبندان و خوانشرف نهبندان 65 درصد پیشرفت دارد.

پرویزی، استاندار خراسان جنوبی در نشست شورای اداری نهبندان با بیان این مطلب گفت: حجم عملیات در خصوص شبکه داخلی گازرسانی به نهبندان و خوانشرف 130 کیلومتر است و هم اکنون عملیات اجرایی این طرح با اعتبار 12 میلیارد تومان در حال انجام است که پس از اتمام طرح لوله گذاری داخلی، عملیات نصب  4 هزار انشعاب نیز انجام می شود.

آقای پرویزی افزود: تمهیدات لازم برای گازرسانی به شوسف نهبندان هم پیش بینی و عملیات طراحی شبکه داخلی گاز نیز انجام شده است که این طرح نیز به زودی آغاز می شود.

وی همچنین با اشاره به سفر اخیر وزیر صنعت و معدن و تجارت به استان گفت: یکی از خواسته هایمان از وزیر صنعت و معدن، برگشت حقوق دولتی معادن به استان بود که در لایحه ششم توسعه پیش بینی شده است که 80 درصد حقوق دولتی معادن برای زیرساختهای معادن اختصاص یابد.

استاندار خراسان جنوبی افزود: قبلا 80 درصد حقوق دولتی معادن به حساب خزانه واریز می شده است و اکنون در لایحه ششم توسعه، پیش بینی شده است 65 درصد حقوق دولتی معادن در بخش زیرساختهای معادن و 15 درصد در بخش روستاهای اطراف معادن هزینه شود و 20 درصد حقوق دولتی معادن هم در اختیار خزانه قرار گیرد.

آقای پرویزی با اشاره به هزینه کرد ماهانه 70 تا 80 میلیارد تومان در بخش بهداشت و درمان خراسان جنوبی از سوی وزارت بهداشت گفت: دولت، نگاه ویژه ای به بهداشت و درمان استانها دارد.

وی، ارتقاء بیمارستان نهبندان را به عنوان یکی از خواسته های مردم این شهرستان یاد آور شد و افزود: این خواسته از اولویت های استان است که بعد از اتمام پروژه نیمه تمام اورژانس قاین، اجرایی خواهد شد.

استاندار در خصوص طرحهای آبخیزداری استان نیز گفت: در دیدار با معاون اول رئیس جمهور برای طرح های آبخیزداری استان قول درخواست اعتبار در شورای عالی استانها گرفته شده است.

پرویزی همچنین با اشاره به ثبت 329 اثر طبیعی شهرستان نهبندان در فهرست آثار ملی کشور افزود: پرونده آسبادهای نهبندان نیز در مرحله ثبت جهانی قرار دارد.     

حضور در گلزار شهدای گمنام، زیارت بارگاه امامزاده سید علی، دیدار با خانواده شهید خزاعی و یک خانواده تحت پوشش بهزیستی از دیگر برنامه های استاندار در سفر به نهبندان بود.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی