جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

پولتان را بابت شامپوهای گران‌قیمت به باد ندهید - نمایش محتوای خبر

 

 

پولتان را بابت شامپوهای گران‌قیمت به باد ندهید

ریزش مو در روز طبیعی است و مصرف شامپوهای گران‌قیمت تأثیری در رفع آن نخواهد داشت.

دکتر ساکت متخصص پوست و مو در خصوص ریزش مو در افراد عنوان کرد: ریزش موهای سر دلایل متفاوتی دارد.

وی افزود: اکثر افرادی که به متخصص پوست و مو مراجعه می‌کنند و از ریزش موی سر شاکی هستند، پس از معاینه توسط پزشک متوجه می‌شوند که میزان ریزش موی آنها طبیعی است و این افراد باید بدانند که ریزش بین 70 الی 120 تار مو در روز طبیعی است و با موهای ریخته شده جایگزین می‌شوند در نتیجه این میزان ریزش روزانه‌ی مو نگران‌کننده نیست.

ساکت در خصوص ریزش حادِّ موی سر گفت: هرگاه فردی که دارای موهای سالم بوده و در دوره‌ی زمانی مشخصی دچار ریزش موی بی‌سابقه می‌شود، بایستی به پزشک متخصص مراجعه کرده و علت را جویا شوند.

وی خاطرنشان کرد: ریزش موی سر دلایل مختلفی دارد که از جمله این عوامل می‌توان به اختلالات تیروئید، عمل جراحی، مصرف داروهایی با دوز بالا در مدت زمان طولانی، مسمومیت‌های غذایی و دارویی، استرس، شوک ناگهانی و همچنین بیماری‌های پوستی، خودایمنی و یا التهاب در ریشه‌ی مو اشاره کرد.

وی ضمن اشاره به این نکته که نوع شامپو هیچ تأثیری بر روند رشد مو نخواهد داشت عنوان کرد: استفاده از داروهای خوراکی و داروهای مناسب برای ماساژ دادن پوست سر، بهترین راه برای درمان و بهبود ریزش می‌باشد که قوی‌ترین و رایج‌ترین دارو در این زمینه محلول «ماینوکسیدیل» با درصدهای متفاوت، بسته به میزان ریزش مو است، که ماساژ دادن پوست سر توسط این محلول موجب گردش خون و تغذیه‌ی بهتر پوست می‌شود. البته افرادی که از این محلول استفاده می‌کنند باید توجه داشته باشند که پس از استفاده از این محلول به مدت سه ساعت موهای خود را نشویند.

این متخصص پوست و مو در پایان هشدار داد: مصرف خود سرانه‌ی قرص‌های آهن و روی توسط این افراد توصیه نمی‌شود و تنها آنهایی که به‌دلیل فقر آهن دچار ریزش مو شده‌اند می‌توانند با تجویز پزشک این دارو را به‌مدت دو هفته الی 20 روز مصرف نمایند.

منبع : وب سایت باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران