جهش تولید | چهارشنبه، ۱۵ مرداد ۱۳۹۹

پوشش 90 درصدی شبکه های دیجیتال تا پایان سال - نمایش محتوای خبر

 

 

پوشش 90 درصدی شبکه های دیجیتال تا پایان سال

پوشش 90 درصدی شبکه های دیجیتال تا پایان سال

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای خراسان جنوبی ،مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی  در نشست خبری خبری گفت: پوشش دیجیتال در استان هم اکنون 88.9 درصد است که حدود 6 درصد پایین تر از میانگین کشوری است.
آینه دار افزود: با وجود این، از ابتدای امسال کار جهادی خوبی با مشارکت استانداری در افتتاح فرستنده های دیجیتال صورت گرفته و  21 فرستنده دیجیتال به صورت آزمایشی در 7 شهرستان راه اندازی شده است.

وی با بیان اینکه بیشترین پوشش دیجیتال در استان مربوط به شهرستان طبس و کمترین پوشش هم مربوط به شهرستان درمیان است افزود: تلاش می کنیم تا پایان امسال، پوشش دیجیتال را دراستان به 90 درصد افزایش دهیم.

مدیر کل صدا و سیمای استان همچنین با بیان اینکه خراسان جنوبی در بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز استانها، در میان 6 مرکز برتر کشور قرار گرفت افزود: صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی در این جشنواره 20 دیپلم افتخار و لوح تقدیر را از آن خود کرد که افتخاری بزرگ برای جامعه هنری و مردم استان است.

آینه دار گفت: علاوه بر این 3 تندیس ویژه جشنواره از آن خراسان جنوبی شد و هنرمندان استان با این آثار توانمندی خود را به کشور نشان دادند.

وی افزود: همکاران صدا و سیمای استان در همه بخشهای سیما، رادیو، خبر، فضای مجازی، انیمیشن و شعر و موسیقی حائز رتبه شدند که در حوزه فضای مجازی، مهمترین جایزه بخش خلاقیت و نوآوری به خراسان جنوبی تعلق گرفت.
مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی گفت: در بخش پژوهش هم بیشترین جوایز با 4 جایزه به مرکز خراسان جنوبی داده شد و این مرکز به عنوان مرکز برتر در میان 33 مرکز در حوزه پژوهش معرفی شد.

آینه دار افزود: این موفقیت تنها متعلق به صدا و سیمای خراسان جنوبی نیست بلکه موفقیت جامعه رسانه ای، فرهنگی و هنری استان است که استعدادهای بومی و محلی، هنری و رسانه ای استان را در جشنواره تولیدات مراکز استانها به نمایش گذاشتند.
وی ابراز امیدواری کرد با برنامه ریزی مناسب و تولید تله فیلم و مستندهای فاخر، در جشنواره سال آینده در اردبیل، شاهد موفقیت بیشتر همکاران صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی باشیم.

مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی به تولید تله فیلم فاخر در صدا و سیمای خراسان جنوبی هم اشاره کرد و گفت: در جشنواره امسال در بخش تله فیلم اثری نداشتیم اما برنامه ریزی خوبی  از سال گذشته صورت گرفته است تا در حوزه کارهای نمایشی، مستندهای فاخر و پویانمایی، مرکزی فعال باشیم.

آینه دار افزود: تا پایان شهریور کار تولید دو تله فیلم فاخر در استان شروع می شود اما برنامه مان تولید 4 تله فیلم در سال 98 است.
وی گفت: تله فیلم یاور با موضوع شتر و ظرفیتهای آن  در مرحله پیش تولید است و تله فیلم بوی خوش زعفران هم در مرحله تولید قرار دارد.

مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی افزود: تولید این آثار فاخر، فرصت خوبی است تا استان و قابلیتهای آن را در قاب شبکه های سراسری و ملی، بهتر و بیشتر معرفی کنیم.

آینه دار گفت: در حوزه پویانمایی سه مجموعه مرحله ابتدایی تولید را گذرانده و در حوزه مستند هم با اولویت های استان، برنامه هایی فاخر مصوب شده است.