سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲ مهر ۱۴۰۰

پوشش شبکه های دیجیتال استان خراسان جنوبی به 65 درصد رسید - نمایش محتوای خبر

 

 

پوشش شبکه های دیجیتال استان خراسان جنوبی به 65 درصد رسید

با افتتاح رسمی ایستگاه دیجیتال گدار سربیشه و سایت جوان خراسان جنوبی درصد پوشش دیجیتال شبکه های سراسری و استانی صدا و سیما به 65 درصد رسید.

فرستنده های دیجیتال ارتفاعات باقران معروف به سایت جوان و ایستگاه دیجیتال ارتفاعات سربیشه و درمیان با حضور استاندار و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و مسوولین صدا و سیمای استانی به صورت رسمی افتتاح شد.

فرستنده های متوسط قدرت دیجیتال این ایستگاه ها جمعیت تحت پوشش دریافت شبکه های دیجیتال صدا و سیما در استان را به 65 درصد افزایش می دهد.

ایستگاه دیجیتال سایت جوان، مناطق وسیعی از روستاهای شهرستان های خوسف، سربیشه و نهبندان شامل بخشهایی از روستاهای دهستان براکوه و معدن قلعه زری بخش جلگه ماژان شهرستان خوسف، مناطقی از دهستان نهارجان بخش مود شهرستان سربیشه و مناطق وسیعی از دهستان عربخانه بخش شوسف شهرستان نهبندان و ایستگاه دیجیتال گدار، شهرهای سربیشه و اسدیه مناطق بسیار وسیعی از بخش مرکز شهرستان سربیشه و بخشهای مرکز ی و گزیک شهرستان درمیان و نیز قسمتی از پاسگاه های مرزی را تحت پوشش خود قرار می دهند.

ایستگاه دیجیتال ارتفاعات گدار سربیشه و درمیان با ارتفاع 2640 متر و  ایستگاه دیجیتال سایت جوان در ارتفاعات کوه گلرگ با ارتفاع 2380 متر از سطح دریا واقع شده اند.

خاطر نشان می شود که اعتبار هزینه شده برای راه اندازی این فرستنده ها بیش از 25 میلیارد ریال

بوده است.