سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

پوشش دیجیتال در خراسان جنوبی باید به 90 درصد برسد . - نمایش محتوای خبر

 

 

پوشش دیجیتال در خراسان جنوبی باید به 90 درصد برسد .

پوشش دیجیتال در خراسان جنوبی باید به 90 درصد برسد .

 

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای خراسان جنوبی ، عضو شورای نظارت بر صدا و سیما در نشست مشترک نمایندگان قوه مقننه در شورای نظارت بر صدا و سیما با مجمع نمایندگان خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به پایین بودن پوشش دیجیتال در خراسان جنوبی گفت: امیدواریم با عمل به تعهدات استانداری، سازمان برنامه و بودجه و رسانه ملی، در سال 98 به نقطه ای برسیم که هیچ نقطه ای پوشش دیجیتال آن زیر 90 درصد نباشد.

آقای کاتب افزود: تحقق این مطالبه مردمی منوط به این است که استانداری به تعهدات خود در خصوص ایجاد زیر ساخت فرستنده های دیجیتال عمل کند، قول دکتر نوبخت در خصوص تامین 30 میلیارد تومان اعتبار محقق شود و معاونت فنی صدا و سیما هم تجهیزات مورد نیاز ایستگاهها را تامین کند.

وی همچنین به نگاه ویژه دولت و مجلس به رسانه ملی اشاره کرد و افزود: خوشبختانه از منابع صندوق توسعه ملی کار خوبی در راستای برنامه ششم توسعه انجام و مقرر شده هفت دهم درصد از بودجه عمومی کشور به صدا و سیما اختصاص داده شود هر چند تا کنون شش دهم درصد محقق شده است.

رئیس فراکسیون اشتغال و تولید مجلس شورای اسلامی گفت: امسال  هم مجلس شورای اسلامی علاوه بر بودجه مصوب دولت 150 میلیون یورو از محل منابع صندوق توسعه ملی به رسانه ملی  اختصاص داد تا برای توسعه پوشش دیجیتال و تولید فیلم ها و سریالهای فاخر هزینه شود.

وی افزود:امیدواریم صدا و سیما به نحوی از این اعتبارات استفاده کند که مردم بیشترین بهره را از برنامه ها ببرند.

معاون حقوقی و امور مجلس سازمان صدا و سیما هم گفت: حضور اعضای شورای نظارت در مراکز صدا و سیمای استانی، نتایج خوبی داشته است و تخصیص اعتبارات بیشتر شده است.

عبدالله زاده افزود: بر اساس قانون همه دستگاههای اجرایی باید یک درصد اعتبارات هزینه ای شان را برای برنامه سازی در صدا و سیما هزینه کنند که متاسفانه بیشتر دستگاهها به تعهدشان عمل نمی کنند.

وی با بیان اینکه پارسال اعتبارات عمرانی صدا و سیما زیر 60 میلیارد تومان بود افزود: خوشبختانه با کمک مجلس شورای اسلامی، امسال 150 میلیون یورو به بودجه رسانه ملی اضافه شد.

معاون حقوقی و امور مجلس سازمان صدا و سیما با تشکر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، از استاندار خراسان جنوبی خواست نگاه ویژه ای به صدا و سیمای استان داشته باشد تا دغدغه های مردم در خصوص پوشش شبکه های دیجیتال کاهش یابد.

استاندار هم در این نشست با تشکر از صدا و سیمای خراسان جنوبی در معرفی ظرفیتهای گردشگری استان از شبکه های ملی و استانی گفت: با برنامه های خوبی که تهیه شد و معرفی این ظرفیتها، نوروز امسال شاهد افزایش 25 درصدی حضور گردشگران در استان بودیم که رکوردی بی سابقه است.

معتمدیان افزود: در ایام بارندگی های شدید هم با توجه به پیش بینی هواشناسی و آمادگی خوب استان و تلاش های شبانه روزی صدا و سیمای استان در پیشگیری و آگاهی بخشی به مردم، خوشبختانه تهدید سیل را به فرصت تبدیل کردیم.

وی با اشاره به ظرفیتهای فراوان معدنی، کشاورزی، گردشگری و تجارت خارجی خراسان جنوبی افزود: صدا و سیما در زمینه معرفی این ظرفیتها می تواند نقش مهمی در توسعه استان داشته باشد اما باید حمایت شود.

استاندار با بیان اینکه با بودجه های استانی نمی توان برای برنامه سازی و معرفی ظرفیتهای از صدا و سیمای استان اقدام کرد گفت: باید تلاش کرد تا توجه مسدولان کشوری به رسانه در استان جلب شود.

معتمدیان افزود: در سفر اسفند ماه 97 دکتر نوبخت به خراسان جنوبی 30 میلیارد تومان برای توسعه زیرساختهای استان اختصاص یافت که بخشی از آن برای توسعه پوشش دیجیتال هزینه می شود.

وی گفت: امسال تلاش می کنیم برای تامین زیرساختهای فرستنده های دیجیتال جدید، اعتبارات ویژه ای را در شورای برنامه ریزی استان تصویب کنیم.

نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست به پایین بودن درصد پوشش دیجیتال در برخی شهرستانها اشاره کردند و از رسانه ملی و استانداری خواستند امسال نگاه ویژه ای برای افزایش فرستنده های دیجیتال داشته باشند.

مدیر کل صدا و سیمای خراسان جنوبی هم در این نشست گفت: با وجود کمبود نیروی انسانی و تجهیزات فنی، همکاران صدا، سیما و خبر  در  یک سال گذشته حائز رتبه های برتر در جشنواره های مختلف ملی شده اند.

آینه دار ارتقای کمی و کیفی برنامه ها، توجه جدی به مطالبات مردم و پیگیری مشکلات آنان، توجه ویژه به انعکاس خدمات نظام و دولت، توجه ویژه به منویات رهبر معظم انقلاب درباره شعار سال، حضور گسترده و بیشتر در شبکه های سراسری و توجه ویژه به هنرمندان را از برنامه های اولویت دار صدا و سیمای استان عنوان کرد.

وی همچنین گفت: امسال راه اندازی 40 ایستگاه تلویزیونی دیجیتال در دستور کار است که چند ماه آینده به بهره برداری می رسد