جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

پلاک 57 - نمایش محتوای صدا

 

 

پلاک 57

تهیه کنند گی برنامه پلاک57   را « زهرا باخدا  » بر عهده دارند و افراد ذیل نیز در تولید این برنامه او را همراهی می کنند:

گویندگان  : امیرحسین فضلی وسید مرتضی حسینی  

گوینده آیتم : سیده سارا موسوی

نویسنده  : فاطمه حسینی فر

 

این مسابقه دارای یک مجری (آقا) است که سؤالات از قبل طراحی شده را از گروه های شرکت کننده می پرسد و با اجرای شاد و مفرح، هدایت برنامه را برعهده دارد.

مسابقه دارای آیتم های مختلفی به شرح ذیل می باشد:

- آرم برنامه: با بهره گیری از موسیقی شاد و با استفاده از تم انقلابی تولید خواهد شد.

- کارت و کلمه: روی چند کارت عبارات انقلابی مانند پانزده خرداد، یوم ا...، دهه فجر و ... نوشته می شود. برای هر گروه تعدادی کارت در نظر گرفته شده و یک نفر از اعضای گروه کارت ها را می گیرد و برای هر کلمه یک توضیح می دهد تا هم گروهش آن را حدس بزند. هر توضیح باید شامل یک جمله باشد و اگر بیشتر از یک جمله بود پذیرفته نمی شود. به ازای هر حدس درست به گروه، 10 امتیاز تعلق می گیرد. مدت زمان اختصاص داده شده به هر گروه در مجموع یک دقیقه و 30 ثانیه است و هر گروه بتواند در ایـن زمان، کلمات بیشتری را حدس بزند برنده است.

- گلواژه شعار: در این مرحله تعدادی شعار پخش می­شود. سپس کلماتی از شعارهای پخش شده انتخاب شده و گروه­ها باید با این کلمات شعار مربوطه را بازخوانی کنند.

- سرودهای ناتمام: در این مرحله برای هر گروه یک ترانه انقلابی میهنی (می تواند بومی محلی هم باشد) پخش می شود اما ترانه ناتمام قطع می­شود، به نحوی که یک مصراع از یک بیت خوانده شده و هر گروه باید حدس بزند مصرع بعدی آن بیت چه بوده است. اگر بلافاصله پاسخ دادند 30 امتیاز به گروه تعلق می گیرد در غیر این صورت 3 گزینه برای آنان مطرح می شود. اگر پاسخ درست دادند 10 امتیاز می گیرند و اگر پاسخ نادرست بود امتیازی به گروه داده نمی شود.

- حضور ذهن: در این مرحله یک حرف انتخاب می شود، سؤال هایی در مورد موضوعات انقلابی از گروه ها پرسیده می شود که همه پاسخ ها باید با آن حرف شروع شود.

- معرفی شهدای استان: در این مرحله یک آیتم ضبطی شامل پنج جمله درباره­ معرفی یکی از شهدای استان پخش می­شود. بعد از هر جمله کمی مکث می شود. اگر شرکت کننده حدس زد 50 امتیاز داده می­شود و بعد از هر جمله که نتوانست پاسخ دهد 10 امتیاز کم می شود. اگر در پایان به جواب نرسید امتیازی نمی گیرد.

- معرفی کتاب: در این بخش یک کتاب انقلابی معرفی شده و سؤالاتی از آن کتاب که شرکت کنندگان قبلاً آن را مطالعه کرده اند طرح می شود.

مدت زمان برنامه پلاک 57- 29 دقیقه است و در ایام ال.. دهه فجر تولید و پخش خواهد شد. شما مخاطب عزیز می توانید در ساعت 16:30 شنونده  این برنامه باشید.

سال تولید: 1396