جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

پستچی - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

پستچی

Loading the player...

«جیغیل» پسر کوچولوی شیطون و بازیگوش ایه که خیلی وقت ها، از همین الان به اینکه قراره در آینده چی کاره بشه فکر می کنه و هر دفعه که با یه شغلی آشنا میشه، میخواد اون رو خوب بشناسه و با نحوه انجامش آشنا بشه. این بار جیغیل با شغل آقای پستچی آشنا میشه.

امروز جیغیل کوچولو منتظر آقای پستچی هست تا یه نامه براش بیاره و برای همین هم از صبح زود از خواب بیدار شده.

اسم پستچی محله جیغیل، «اصغر آقا» است. او یک دوچرخه و یک خورجین پر از نامه داره و هر روز صبح به محله میاد تا نامه ها رو به دست صاحبانش برسونه. او مرد خیلی مهربانیه و با همه همسایه های محل هم آشنایی داره. آدرس خونه ها رو هم مثل کف دستش می شناسه.

امروز اصغرآقا پستچی برای جیغیل یه نامه از خاله آورده. جیغیل با خوشحالی نامه رو از اصغرآقا میگیره و به مامانش میده تا اون رو بخونه. مامان میگه خاله تو نامه نوشته که تا چند روز آینده به همراه پسرخاله، به خونه اونها میان. جیغیل هم از شنیدن این خبر خیلی خوشحال میشه چون میتونه با پسرخاله کلی بازی کنه.

جیغیل شغل آقای پستچی رو خیلی دوست داره و برای همین هم یه روز با اصغرآقا همراه میشه تا از نزدیک با کار او آشنا بشه. جیغیل اون روز به همراه اصغرآقا به خونه های مختلف سرمیزنن و نامه ها رو به اونها میدن.

اون روز اصغرآقا براش توضیح میده که الان کارش نسبت به سال های گذشته خیلی کمتر شده چون الان مردم بیشتر از طریق ایمیل و پیامک و تلفن همراه با هم در ارتباط هستن و کمتر برای هم نامه می نویسن.

جیغیل میخواد در آینده یه پستچی خوب بشه.