سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۳ تیر ۱۴۰۰

پرومو - نمایش محتوای صدا

 

 

پرومو

Loading the player...
پرومو

تنوع برنامه های مختلف رادیویی در شبکه های متعدد امروزی و در نتیجه قدرت انتخاب و گزینشگری مخاطبین ، موجب شده هر شبکه برای جذب بیشتر مخاطب و اعمال نفوذ هر چه بیشتر در آنان تلاش کند تا بتواند با انتقال پیام مورد نظر خود ، ماموریت و رسالتش را به درستی به انجام برساند .

یکی از عوامل موثر در جذب مخاطب این است که برنامه ها پیش از پخش ، به درستی معرفی شوند تا مخاطبین با شناخت محتوای کلی برنامه ها و زمان پخش آنها ، انتخاب مناسبی برای شنیدن برنامه های مورد علاقه و نیاز خود را داشته باشند .

از جمله روش های اطلاع رسانی در خصوص برنامه ها ، استفاده از ساختار « پرومو » است که شبکه استانی صدای مرکز خراسان جنوبی ( خاوران ) با تولید آنها ، برای معرفی برنامه های خود بهره می گیرد .

« پرومو » نوعی آنونس تبلیغی رادیویی است که با هدف " معرفی برنامه های رادیویی به مخاطبان " تولید می شود  و به معرفی ابعاد  مختلفی از یک برنامه همچون : نام ، موضوع ، رویکرد ، زمان پخش ، پخش قسمت هایی از برنامه و ... می پردازد .

مدت زمان پرمو یک دقیقه است . در این برنامه معمولا یک یا دو گـوینده به معرفی برنامـه مورد نظـر می پردازند و قسمت هایی از برنامه نیز پخش می شود . برای جذاب کردن هر چه بیشتر پرومو نیز از موسیقی و افکت هـای صوتی مناسب استفاده می شود .

پرومو علاوه بر پخش مستقل در طول اوقات مختلف کنداکتور شبکه استانی صدای مرکز خراسان جنوبی ( خاوران ) ، گاهی اوقات در درون برنامه مورد نظر نیز پخش می شود .

تاریخ تولید: 1393

تهیه کننده و گویندگان این برنامه متغیر هستند و به فراخور نوع برنامه ای که قرار است در قالب پرومو معرفی شوند انتخاب می گردند . برخی از آنها عبارتند از :

تهیه کننده : علی جعفری جم ، ملیحه کاووسی ، هانیه پیرامی ، مهدی امیرآبادیزاده ، سارا مختاری قدیم ، فرشته بهمن  زاده ، مجتبی عربی ، معصومه اسماعیل زاده و ... .

گوینده : مسعود حسنی ، الهام خزائلی ، الهام نیک بین ، علی جویا ، سمیه محسنی نیک ، امیرحسین فضلی و ... .

نویسنده : فاطمه حسینی فر ، سمیه محسنی نیک ، زهرا امینی و ... .

صدابردار : سارا مختاری قدیم ، هانیه پیرامی ، ام البنین عنایتی ، مهدی امیرآبادیزاده ،  امیرحسین برهانی و ... .



جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
اطلاع رسانی صدای مرکز در مورد اصطلاح تخصصی پرومو... کاوه گیتی ۱۳۹۴/۰۹/۱۸ ۰۹:۱۰

کاوه گیتی
اطلاع رسانی صدای مرکز در مورد اصطلاح تخصصی پرومو که در کنداکتور برخی از مراکز نیز درج شده، به تقویت ادبیات پژوهشی و حرفه ای رادیو کمک می کند. به عنوان یک رادیویی متشکرم از تلاشتان
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۹/۱۸ ۰۹:۱۰