سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

پرورش شتر مرغ - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

پرورش شتر مرغ

Loading the player...

 

در بين انواع مختلف منابع تغذيه اي، محصولات و فرآورده هاي دامي جايگاه ويژه اي در تأمين امنيت غذايي به خصوص از منظر تأمين پروتئين دارند. پرورش شترمرغ به عنوان منبع جديد توليد پروتئين و پوست توسط كشورهاي توسعه يافته، حدود سه دهه قبل مورد توجه قرار گرفت. با توسعه بازار، توجه برخي ازكشورها كه شرايط اقليمي و زيست محيطي مناسبي براي پرورش اين پرنده داشتند معطوف به اين صنعت شد.

صنعت شترمرغ در كشور جمهوري اسلامي ايران از سال 1378 توسط بخش خصوصي با واردات تعدادي جوجه، بنيان گذاشته شد و در سال هاي بعد ميزان واردات جوجه به حدود 18 هزار قطعه رسيد. تا سال 2012 بازار توليدات طيور به يك بازار كاملاً توسعه يافته رقابتي و تجارتي تبديل خواهد شد.

شترمرغ داراي محصولات فراوان و پر ارزش بوده و با داشتن راندمان اقتصادي بالا و سازگاري با شرايط نا مساعد بياباني به شدت مورد توجه قرار گرفته است به گونه اي كه بسياري از صاحب نظران و كارشناسان از شترمرغ به عنوان «دام آينده» در بسياري از مناطق نام مي برند.

همچنين با توجه به توانايي اين پرنده در خصوص استفاده از علوفه خشك نيازي به زمين كشاورزي و علوفه كاري ساليانه (مانند آنچه در مورد گاوداري هاي صنعتي مورد نياز است) نيست و از زمين هاي باير و لم يزرع بياباني هم در صورت هموار بودن مي توان جهت پرورش شتر مرغ استفاده كرد.

اساساً اين حيوان مناطق نيمه خشك همراه علف زارهاي كوتاه و پوشش گياهي محدود را به مناطق مرطوب و باراني با علفزارهاي متراكم ترجيح مي دهد. هزينه خوراك شتر مرغ يك ششم هزينه خوراك گاو حداقل 15 برابر گاو بازدهي گوشتي است.

خصوصياتي چون سرعت و تيراژ بالا در توليد مثل و ويژگي هاي منحصر به فرد محصولات توليد شده و نيز سازگاري با شرايط سخت آب هوايي شتر مرغ را به حيواني بسيار سودمند با راندمان بالا مبدل ساخته است و آنرا نسبت به ساير دامهاي پرورشي كاملاً متمايز نموده است.

پرورش شتر مرغ ساده كم خطر است. صنعت پرورش و توليد شتر مرغ داراي سه توليد اوليه يعني گوشت. چرم و تخم جهت تزئينات و پر بوده كه مي توان از تركيبي متعادل از اين سه نوع فراورده مجزا و جداي از هم سود جست. اين سه نوع فرآورده، به هم مرتبط بوده به نحوي كه توليد يكي از اينها ديگري را نيز شامل مي شود و تركيب آنها با همديگر مشخص كننده وضعيت مالي اين صنعت مي باشد. گوشت شتر مرغ مجبور است جهت كسب سهمي در بازار مصرف با گوشتهاي توليدي از ساير دامها نظير گاو. طيور و ماهي رقابت نمايد. همچنين پرهاي توليدي توسط شتر مرغ مي تواند يكي از منابع درآمد باشند. كيفيت پرها مي تواند مويد عملكرد مناسب در هنگان پرورش آنها باشند. دسته هاي پرها، روي بدن پرنده به ميزان يك چهارم اينچ يا حدود شش ميليمتر در روز رشد مي كنند

بطور كلي محصولات شترمرغ به دو دسته محصولات اصلي شامل: گوشت، چرم، پر و محصولات فرعي شامل چربي زير شكم، ژلاتين استخوان شترمرغ، پوسته تخم شتر مرغ، چشم و . . .  تقسيم مي شود .

 دوره تولید مثل شترمرغ در دوره تولید مثل معمولا یکروز درمیان (با استراحت در فواصل زمانی معین) تخم می‌گذارد. تجربه نشان می‌دهد هرچه ماههای گرم سال بیشتر باشد فصل تولیدمثل شترمرغ نیز طولانی‌تر می‌شود. در بعضی مناطق این دوره گاه تا 10 ماه طول کشیده و محصولی بالغ بر 100 تخم به‌همراه دارد. در این دوره برای به دست آوردن بالاترین بازده، مولدها هرگز جابجا نمی‌شوند.

مزرعه تولید تخم باید امکانات زیر را دارا باشد: پن های تولیدمثل دانخوری (نباید صرفا به چرا اکتفا شود)، آبخوری، سایبان، آشیانه مخصوص تخمگذاری؛ مولدها خود به ساختن لانه و تخمگذاری اقدام می‌کنند. می‌توان آنها را به آشیانه دیگر که به شکل 8 ساخته شده هدایت کرد. این کار با قرار دادن تخم و پاشیدن ذرت در آن انجام می‌گیرد و غالبا مورد قبول مولدها واقع می‌شود. حصارسیمی 5/1 متری برای ممانعت از درگیری نرها و ورود شغال که تخمها را خورده یا مولدها را می‌ترساند.