جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۶ آذر ۱۳۹۹

پرواز اورژانس هوایی برای نجات موتور سوار 22 ساله - نمایش محتوای خبر

 

 

پرواز اورژانس هوایی برای نجات موتور سوار 22 ساله

موتور سوار 22 ساله با پرواز اورژانس هوایی نجات یافت.

هشتادمین ماموریت اورژانس هوایی بیرجند برای نجات موتورسوار 22 ساله انجام شد.

دکتر دلخروشان، مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی خراسان جنوبی گفت: به دنبال حادثه برخورد موتورسیکلت و مینی بوس، ساعت 10:09 روز چهارشنبه (12 خرداد) در شهر خضری ، جوان 22 ساله ای که راکب موتورسیکلت بود دچار ضربه شدید به سر و کاهش هوشیاری می شود، که مصدوم پس از انجام اقدامات پیش بیمارستانی توسط تکنسین های اورژانس 115 خضری منتقل درمانگاه این شهر و سپس بیمارستان شهداء قاین شد.

دکتر دلخروشان افزود: ساعت 10:33 درخواست اورژانس هوایی به مرکز ارتباطات و فرماندهی عملیات دانشگاه اعلام و بلافاصله بالگرد اورژانس هوایی به سمت قاین به پرواز در آمد و مصدوم این حادثه جهت انجام اقدامات تخصصی به بیرجند اعزام گردید.

وی با اشاره به اینکه بیشترین صدمات در تصادفات موتور سیکلت مربوط به سر، گردن، اندام حرکتی و ستون فقرات می باشد، گفت: با رعایت سرعت مطمئنه و استفاده از کلاه ایمنی می توان از بسیاری از این صدمات جلوگیری کرد.

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی خراسان جنوبی افزود: اورژانس هوایی خراسان جنوبی از ابتدای راه اندازی 80 ماموریت انجام داده و طی این ماموریت ها به 92 نفر که اکثرشان مصدومین حوادث ترافیکی بوده اند خدمات رسانی شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای خراسان جنوبی