رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۵ آذر ۱۳۹۸

پرداخت 46 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی - نمایش محتوای اقتصاد مقاومتی

 

 

پرداخت 46 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی

46 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در خراسان جنوبی، برای طرح های صنعتی، کشاورزی و خدماتی پرداخت شده است

46 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در خراسان جنوبی، برای طرح های صنعتی، کشاورزی و خدماتی پرداخت شده است .

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی ، در کارگروه اشتغال و شورای هماهنگی بانکها سهمیه اعتبارت اشتغال پایدار روستایی را 130 میلیارد و 400 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: از این مبلغ تاکنون 46 میلیارد تومان به طرح های صنعتی، کشاورزی و خدماتی تخصیص یافته است.
رکنی از عملکرد بانک کشاورزی تشکر کرد و از بانکها خواست در بررسی پرونده های سخت گیری کمتری کنند .
وی افزود: پست بانک و صندوق کار آفرینی امید با وجود افزایش سهمیه تسهیلات، اما عملکردشان راضی کننده نیست که باید تحرک بیشتری در مرداد برای پرداخت تسهیلات داشته باشند.
نماینده مردم شهرستانهای نهبندان و سربیشه هم از بی اطلاعی روستائیان از پرداخت تسهیلات طرح های اشتغال روستایی انتقاد کرد و خواستار اطلاع رسانی درست برای مردم این مناطق شد .
افضلی همچنین از بانکها خواست دروثیقه روستائیان سخت گیری کمتری کنند .
امیرحسنخانی نماینده مردم شهرستانهای طبس، فردوس،سرایان و بشرویه با اشاره به مصوبه مجلس در خصوص بخشش سود دیرکرد و جریمه وام های زیر 100 میلیون تومان کشاورزی گفت: این مصوبه در استان انجام نمی شود که از بانک کشاورزی می خواهیم هرچه سریعتر این مسئله را حل کند.
زنگنه مدیر صندوق کارآفرینی هم افزود: تاکنون صندوق کار آفرینی امید به طرح های زیر 500 میلیون تومان تسهیلات پرداخت می کرد اما از امروز آمادگی بررسی وام های زیر 2 و نیم میلیارد تومان را هم داریم.
بنتونیت سرایان، کشتارگاه صنعتی دام خوسف، گلخانه صیفی و سبزی نهبندان، کارخانه قند قهستان،عصاره گیری گیاهان دارویی در بشرویه و کارخانه فرآوری سرب و روی غنی آباد بشرویه طرح های بود که اعلام شد پرداخت تسهیلات به آنها توسط بانکهای کشاورزی و توسعه و تعاون در دست بررسی است.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.