جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

پرداخت 46 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی - نمایش محتوای اقتصاد مقاومتی

 

 

پرداخت 46 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی

پرداخت 46 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی


46 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در خراسان جنوبی، برای طرح های صنعتی، کشاورزی و خدماتی پرداخت شده است

46 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در خراسان جنوبی، برای طرح های صنعتی، کشاورزی و خدماتی پرداخت شده است .

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی ، در کارگروه اشتغال و شورای هماهنگی بانکها سهمیه اعتبارت اشتغال پایدار روستایی را 130 میلیارد و 400 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: از این مبلغ تاکنون 46 میلیارد تومان به طرح های صنعتی، کشاورزی و خدماتی تخصیص یافته است.
رکنی از عملکرد بانک کشاورزی تشکر کرد و از بانکها خواست در بررسی پرونده های سخت گیری کمتری کنند .
وی افزود: پست بانک و صندوق کار آفرینی امید با وجود افزایش سهمیه تسهیلات، اما عملکردشان راضی کننده نیست که باید تحرک بیشتری در مرداد برای پرداخت تسهیلات داشته باشند.
نماینده مردم شهرستانهای نهبندان و سربیشه هم از بی اطلاعی روستائیان از پرداخت تسهیلات طرح های اشتغال روستایی انتقاد کرد و خواستار اطلاع رسانی درست برای مردم این مناطق شد .
افضلی همچنین از بانکها خواست دروثیقه روستائیان سخت گیری کمتری کنند .
امیرحسنخانی نماینده مردم شهرستانهای طبس، فردوس،سرایان و بشرویه با اشاره به مصوبه مجلس در خصوص بخشش سود دیرکرد و جریمه وام های زیر 100 میلیون تومان کشاورزی گفت: این مصوبه در استان انجام نمی شود که از بانک کشاورزی می خواهیم هرچه سریعتر این مسئله را حل کند.
زنگنه مدیر صندوق کارآفرینی هم افزود: تاکنون صندوق کار آفرینی امید به طرح های زیر 500 میلیون تومان تسهیلات پرداخت می کرد اما از امروز آمادگی بررسی وام های زیر 2 و نیم میلیارد تومان را هم داریم.
بنتونیت سرایان، کشتارگاه صنعتی دام خوسف، گلخانه صیفی و سبزی نهبندان، کارخانه قند قهستان،عصاره گیری گیاهان دارویی در بشرویه و کارخانه فرآوری سرب و روی غنی آباد بشرویه طرح های بود که اعلام شد پرداخت تسهیلات به آنها توسط بانکهای کشاورزی و توسعه و تعاون در دست بررسی است.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.