جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

پرداخت یارانه نقدی شیر به دامداران استان حداکثر تا یک ماه آینده - نمایش محتوای خبر

 

 

پرداخت یارانه نقدی شیر به دامداران استان حداکثر تا یک ماه آینده

حداکثر تا یک ماه آینده مبلغ یک میلیارد و سیصد میلیون تومان یارانه نقدی شیر به دامداران استان پرداخت خواهد شد .

حداکثر تا یک ماه آینده مبلغ یک میلیارد و سیصد میلیون تومان یارانه نقدی شیر به دامداران استان پرداخت خواهد شد .

مدرسی ، معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان این مطلب گفت : این مبلغ یارانه مربوط به سه ماه ابتدای امسال است و به ازای هر کیلو 125 تومان یارانه به دامداران پرداخت خواهد شد .

مدرسی افزود :در سه ماهه ابتدای امسال 10 هزار تن شیر در استان تولید شده و مبلغ یارانه سال جاری مستقیما به حساب خود دامدار واریز می شود .

وی گفت :یارانه سایر ماه های امسال هم تا پایان سال به دامداران پرداخت می شود.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی خراسان جنوبی افزود : این یارانه به شیرهایی که به مراکز جمع آوری شیر یا به کارخانه های فرآورده های لبنی تحویل شده تعلق  می گیرد.

مدرسی با اشاره به اینکه نیازی به مراجعه حضوری دامداران نیست گفت : دامداران فقط باید برای تکمیل فرم های مربوطه با مراکز جمع آوری شیر یا به کارخانه های فرآورده های لبنی یا مدیریت های جهاد کشاورزی همکاری کنند .

وی گفت : با پرداخت این یارانه قیمت هرکیلو شیر خریداری شده از دامدار هزار و 375 تومان خواهد شد که البته باز هم نسبت به قیمت تمام شده برای دامدار که بر اساس برآوردها هزار و 570 تومان است کمتر خواهد بود .

روزانه در استان خراسان جنوبی 110 تن شیر تولید می شود که به دلیل کمبود زیرساخت های لازم برای فرآوری 50 تن آن به خارج از استان صادر می شود .

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی