سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

پرداخت تسهیلات به واحد‌های آسیب دیده از کرونا - نمایش محتوای خبر

 

 

پرداخت تسهیلات به واحد‌های آسیب دیده از کرونا

سرپرست سازمان صمت استان در ستاد استانی کرونا گفت: خراسان جنوبی با پرداخت این رقم، ششمین استان کشور در پرداخت تسهیلات است.

جرجانی افزود:این استان ۳۱درصد پرداخت تسهیلات بانکی به واحد‌های آسیب دیده را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه در زمینه تأمین ماسک در استان هیچ مشکلی وجود ندارد، گفت: ۴واحد تولیدی ماسک در استان در شهرستان‌های سربیشه و بیرجند روزانه ۱۲۰هزار ماسک با قیمت هزار و ۲۰۰تومان تولید می‌کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان هم در این جلسه با بیان اینکه سرانه بهداشتی هر دانش آموز در استان ۴هزار تومان است گفت: این سرانه افزایش و در این هفته توزیع می‌شود.

واقعی افزود: اولیا دانش آموزان در صورت مبتلا شدن به کرونا باید بعد از اتمام دوران قرنطینه، فرزند خود را با گواهی سلامت به مدرسه بفرستند و درصورت وجود سرماخوردگی جزئی هم نباید به مدرسه مراجعه کنند.

هاشمی مدیرکل زندان‌های استان هم با بیان اینکه تاکنون ۵۷۸میلیون و ۶۰۰هزار تومان مواد ضدعفونی و ماسک بین زندانیان توزیع شده است گفت: هر ماه ۲ ماسک قابل شست و شو به صورت رایگان به زندانیان داده می‌شود.

وی به ممنوع شدن ملاقات‌های حضوری و شرعی در زندان‌ها نیز برای شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و افزود: ملاقات‌ها تنها به صورت کابین انجام می‌شود.

استاندار خراسان جنوبی نیز ۲۴هزار عدد ماسک رایگان به زندان‌های استان اختصاص داد.