سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

پرداخت تسهیلات بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی - نمایش محتوای خبر

 

 

پرداخت تسهیلات بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی

در خراسان جنوبی

سرپرست سازمان صمت استان گفت: این بسته از سوی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ابلاغ و دستورالعمل اجرایی و فرآیند پرداخت تسهیلات آن از سوی وزارت امور اقتصاد و دارایی طراحی و ایجاد شده است.

عباس جرجانی افزود: فرآیند پرداخت تسهیلات ریالی و ارزی این بسته شامل مراحل ثبت درخواست ، تایید درخواست ، معرفی به بانک ، پرداخت تسهیلات و نظارت در سامانه هماهنگ بهین یاب به نشانی www.behinyab.ir است.

وی گفت: بر اساس ضوابط اعلامی، مشمولان این تسهیلات بر اساس عملکرد بازگشت ارز حاصل از صادرات، سوابق صادراتی، اولویت محصول صادراتی و کشور‌های هدف تعیین می‌شوند و این تسهیلات ترجیحی تنها برای متقاضیانی است که اقدام به اخذ تسهیلات جدید می‌کنند و مشمول استمهال تسهیلات قبلی نخواهد بود.

 

سرپرست سازمان صمت استان، بانک‌های توسعه تعاون، توسعه صادرات ایران، صادرات ایران، پارسیان، کشاورزی و ایران-ونزوئلا را بانک‌های عامل طرف قرارداد در این خصوص دانست که موضوع این بسته حمایتی به آن‌ها ابلاغ شده است.

 

جرجانی افزود: بنگاه‌های صادراتی استان می‌توانند برای بهره‌مندی از تسهیلات بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی سال ۹۸ از طریق سایت بهین یاب و طبق فرآیند اعلام شده اقدام کنند.

 

وی نرخ سود تسهیلات اعطایی این بسته را به صورت میانگین نرخ سود تسهیلات صندوق توسعه ملی و نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار اعلام کرد.