سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲ تیر ۱۴۰۰

پدر سردار شهید محمود کاوه به دیار باقی شتافت - نمایش محتوای خبر

 

 

پدر سردار شهید محمود کاوه به دیار باقی شتافت

در سالروز شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه (س)  حاج محمد رضا کاوه پدرشهید محمود کاوه بر اثر ایست قلبی در سن 85 سالگی  در زادگاهش، روستای بیهود قاین دعوت حق را لبیک گفت و به فرزند شهیدش پیوست.

بنیاد شهید و امور ایثارگران قاین در اطلاعیه ای اعلام کرد پیکر پدر شهید کاوه فردا ساعت 7 صبح از محل گلزار شهدای روستای بیهود تا مقابل پاسگاه انتظامی این روستا و ساعت 8 و 30 دقیقه صبح از چهارراه مسجد جامع تا میدان طالقانی قاین بردوش مردم مومن و شهیدپرور این دیار تشیع می شود و سپس  برای خاکسپاری به مشهد مقدس انتقال می یابد تا در جوار مرقد فرزند شهیدش آرام بگیرد .

شهيد محمود کاوه در سال1340 در مشهد مقدس متولد شد  و در سن ۲۲ سالگی به فرماندهی تیپ ۱۵۵ ویژه شهدا در غرب کشور که بعدها به لشکر ارتقا یافت منصوب شد. وی در شهریور ماه ۱۳۶۵ ودر حین عملیات کربلای۲  در سن 25 سالگی به شهادت رسید.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان در پی درگذشت حاج محمد رضا کاوه پدرشهید محمود کاوه به مردم خراسان جنوبی تسلیت گفت و از مردم استان به خصوص مردم قائنات  خواست با شرکت باشکوه در مراسم تشییع این بزرگوار به مقام شامخ شهدا ادی احترام کنند.