رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

پایان کنفرانس ملی فیزیک ایران در بیرجند - نمایش محتوای خبر

 

 

پایان کنفرانس ملی فیزیک ایران در بیرجند

کنفرانس ملی فیزیک ایران با ارائه آخرین یافته های علم فیزیک کشور به کار خود در بیرجند پایان داد .

در این کنفرانس 600 مقاله از اساتید و دانشجویان فیزیک ایران با موضوع آخرین یافته های علم فیزیک در زمینه های فیزیک هسته ای، فیزیک مولکولی، نانو فیزیک، اپتیک، فوتوتونیک، ذرات بنیادی، فیزیک نظری، نجوم و کیهان شناسی، فیزیک هسته ای و پلاسما در قالب مقاله ، نرم افزار و کارگاه های علمی و نظری از 4 تا 7 شهریور ارائه شد .

دبیر اجرایی کنفرانس ملی فیزیک ایران گفت : هزارو 100 مقاله به این کنفراس ارسال شدهبود که 600 مقاله برای ارائه پذیرش شد .

در کنفراس فیزیک ایران 70 مقاله به طورهمزمان در 5 سالن  به صورت شفاهی و مابقی به صورت پوستر ارائه شد.

آقای فیروز آبادی افزود : در این کنفرانس750 دانشجو و استاد فیزیک از دانشگاه های صنعتی شریف، اصفهان، زنجان، شیراز، مازندران، سیستان و بلوچستان، سمنان، بیرجند ، گیلان، تهران، شهید بهشتی، پیام نور تهران، الزهرا، پژوهشگاه دانش های بنیادی، دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری کرمان، دانشگاه علم و صنعت ایران و پژوهشگاه مواد و انرژی ایران ، یافته های علم فیزیک خود را در اختیار یکدیگر گذاشتند و برای دستیابی به یافته های جدید تر و کامل تر قول همکاری دادند .

کارگاه آشنایی با شرکت های دانش بنیان و طرح کسب و کار، مقاله نویسی و نقد علمی، نشست شاخه دانشجویی انجمن فیزیک ایران، افتتاح مدرسه نانو فیزیک و مدرسه اندازه گیری خواص مغناطیس با استفاده از vsmدر دانشگاه بیرجند از جمله برنامه های کنفرانس فیزیک ایران بود.

دانجویان و اساتید فیزیک ایران همچنین دیشب آسمان کویر خراسان جنوبی را در رصد خانه ملی دکتر مجتهدی بیرجند رصد کردند .

این رصدخانه در ارتفاع 2 هزار و 617 متری از سطح دریا بر بلندای دومین قله منطقه بیرجند در روستای کاهی ، با زیربنای 500 مترمربع ساخته شده است. رصدخانه دکتر مجتهدی از نظر دوری از منابع آلودگی نوری در زمره رصد خانه های منحصربفرد کشور بوده و از نظر داشتن آسمان صاف و بدون آلودگی و تعداد شبهای صاف رکورد دار نجوم است.

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی