رونق تولید ملی | جمعه، ۳ خرداد ۱۳۹۸

يك نكته، يك آهنگ - نمایش محتوای صدا

 

 

يك نكته، يك آهنگ

 

تهیه کنند گی   يك نكته، يك آهنگ  را « محسن خجسته   » بر عهده دارند و افراد ذیل نیز در تولید این برنامه او را همراهی می کنند:

گوینده : محمدرضا زمانی پور 

نویسنده  : فاطمه حسینی فر

برنامه «يك نكته، يك آهنگ»  به صورت ضبطی تولید و از ابتدای تابستان تا پایان سال جاری به صورت روزانه (شنبه تا پنجشنبه) پخش خواهد شد. این برنامه به نوعی الهام گرفته از رادیو پیام است. ویژگی خوب این برنامه این است که صحبت مجری و بیان نکات کارشناسی، به صورت کوتاه است و بیشتر موسیقی پخش می شود. در تولید برنامه از موسیقی محلی استفاده می شودو در هر برنامه 5 الی 6 قطعه موسیقی پخش خواهد شد.

بخش های مختلف برنامه عبارتند از:

- گفتار گوینده  متن برنامه: برنامه دارای یک گوینده است که مبتنی بر متن اجرا می کند. متن برنامه بر اساس اهداف برنامه نگارش شده و دارای نکات کوتاه و جملات ناب در مورد زیبایی هـای زندگـی و جملات آرامش بخش و امیدبخش است. استفاده از اشعار کوتاه و بیان اطلاعات موسیقی (از قبیل: شـاعر، آهنگ سـاز، خواننده و محتوای موسیقـی ها) در قالب متن برنامه صورت می گیرد. گوینده برنامه آقای محمدرضا زمانی پور خواهد بود.

- کارشناسی: یک نفر کارشناس حوزه روانشناسی و جامعه شناسی به بیان نکاتی با رویکرد "مثبت اندیشی، مهارت های ارتباطی و افزایش امید در جامعه" می پردازد. این بخش می تواند کوتاه بوده و در طول برنامه گسترده باشد و یا در قالب یک بخش ارائه شود.

- تلفن: در طول برنامه از تلفن ها و پیامک های مخاطبان که درخواست ترانه نموده و یا جملات آرامش بخش و مثبت اندیشی بیان کرده اند، استفاده می شود.

- موسیقی: تصنیف و ترانه های بومی و محلی با اولویت ترانه های مقامی خراسانی و موسیقی های محلی که صرفا مورد توجه مردم خراسان جنوبی هستند پخش خواهد شد.

مدت زمان برنامه يك نكته، يك آهنگ 30دقیقه است و هرشب به جز ایام تعطیل تولید و پخش خواهد شد. شما مخاطب عزیز می توانید در ساعت 21:30 شنونده  این برنامه از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی باشید.

سال تولید: 1397