سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

و اینک فلسطین - نمایش محتوای صدا

 

 

و اینک فلسطین

Loading the player...

نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز قدس از سوی حضرت امام خمینی (ره) را می توان شاهکاری توصیف کرد که جهان اسلام را به سوی اتحاد هدایت کرد و مبارزه ملت مظلوم فلسطین را هدفمند ساخت . روز جهانی قدس نماد همدلی مسلمانان جهان و مظهر اراده ملت های مسلمان در دست یابی به حقوق حقه شان است .

بی تردید پرداختن به این روز مهم به عنوان نماد همدلی مسلمانان جهان ، از جمله وظایف رسانه استانی است . در همین راستا شبکه استانی صدای خراسان جنوبی تولید و پخش ویژه برنامه زنده « و اینک فلسطین » را تدارک دیده است .

رویکرد اصلی این برنامه « حمایت از مردم مظلوم فلسطین ، شناساندن چهره منفور اسرائیل به جهانیان و تشویق مردم به حضور در راهپیمایی روز قدس » است .

مدت زمان این ویژه برنامه 218 دقیقه است و پخش آن از ساعت 8:30 صبح آغاز خواهد شد . برنامه دارای دو مجری است که در فضای حماسی و تهییجی به بیان مطالبی درخصوص روز قدس ، لزوم حمایت از مردم فلسطین و اهمیت این روز در وحدت مسلمانان می پردازد . آیتم های برنامه عبارتند از : 

- گزارش از بیرجند : حداقل دو گزارشگر ( یک خانم و یک آقا ) در مسیرهای راهپیمایی شهر بیرجند حضور داشته و به انعکاس مراسم می پردازند . گفتگو با اقشار مختلف مردم در اولویت است .

- گزارش شهرستان ها : گزارشگران شهرستان ها به صورت تلفنی به انعکاس مراسم پرشور روز قدس در شهرستان ها می پردازند .

- دعوت به حضور مردم در راهپیمایی روز قدس : پخش پیام­های شخصیت­های برجسته استانی مانند قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان ، استاندار ، ائمه جمعه شهرستان ها و ... در خصوص حضور مردم در راهپیمایی .

- کارشناسی : کارشناس برنامه در همان دقایق اولیه در استودیوی برنامه حضور دارد . در بخش کارشناسی برنامه  به بررسی و تبیین مسائلی همچون : « علل نامگذاری آخرین جمعه ماه رمضان به نام روز قدس از سوی حضرت امام خمینی (ره) ، روز جهانی قدس مبدا بیداری اسلامی و مبدا گفتمان انقلاب اسلامی ، برکات و آثار روزجهانی قدس و حضور مردم در این راهپیمایی در حوزه های مختلف داخلی و بین المللی ، پیام های روز جهانی قدس ، مصادیق بارز جاهلیت مدرن از سوی رژیم صهیونیستی و حامیانش و ... » پرداخته خواهد شد .

- پخش سخنان رهبر معظم انقلاب و حضرت امام خمینی (ره) با موضوع قدس .

- آنونس : آنونس های تهییجی از همان دقایق آغازین در فواصل برنامه پخش می شود .

- تلفن ها و پیامک ها : تلفن ها و پیامک های مردمی با محوریت روز قدس در فواصل برنامه پخش می شود .

- موسیقی بی کلام ، سرودها و ترانه ها : که با محوریت روز قدس در فواصل برنامه پخش می شود .

- بخش پایانی برنامه ، پخش زنده مراسم سخنرانی حجت الاسلام و المسملین رئیسی در مراسم راهپیمایی قدس روز خواهد بود .

تاریخ تولید: 1394

عوامل تولید برنامه عبارتند از :

تهیه کننده : ملیحه کاوسی

مجری : علی جویا ، الهام خزائلی