رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

ویژه برنامه همایش ادبی دفاع مقدس - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

ویژه برنامه همایش ادبی دفاع مقدس

Loading the player...

ادبيات حماسي از آنجا كه با روح بلند و سرشار از پاكي و عدالت خواهي همراه هستند در همه تاريخ ماندگار مي‌شوند. اما ادبيات حماسي در شرق شكل ديگري پيدا كرد. پس از ظهور اسلام و حماسه كربلا نوع ديگري از حماسه متعالي به بشريت عرضه شد و آن نوعي بي ‌نظير از جنگ بود. رشادت ‌هاي حق طلبانه و ايثار و از خود و خانواده گذشتن در آن حماسه، دليل بر بي همتايي آن حماسه است كه حماسه سازان آن، فرزندان خاندان رسول مكرم اسلام (ص) بودند. حماسه ظهر عاشورا نه تنها حماسه‌اي درخور بيان هميشگي براي مسلمانان بلكه الگويي براي حق طلبان جهان بود كه به حق، توانست سرمشقي باشد براي يك دفاع هشت ساله از سرزميني كه به نام اسلام و تأسي از حماسه كربلا آغاز شده بود و به همين دليل دفاع مقدس نام گرفت و در اين زمان ادبياتي شكل گرفت كه ادبيات دفاع مقدس ناميده شد.

«نخستین همایش ادبی دفاع مقدس خراسان جنوبی» عصر یکشنبه (4 مهرماه) با حضور 150 نفر از دبیران زبان و ادبیات فارسی استان، در بیرجند برگزار شد. این همایش با هدف «آشنایی بیشتر دبیران زبان و ادبیات فارسی با شعر آیینی ویژه دفاع مقدس»، همراه با شعر خوانی و تقدیر از برترین های هشتمین جشنواره شعر دفاع مقدس استان برگزار شد.

شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی نیز به منظور پرداخت به گوشه ای از ادبیات دفاع مقدس، این همایش را در قالب ویژه برنامه ای 20 دقیقه ای ضبط و گزیده ای از آن را پخش خواهد کرد.

شما هم استانی های عزیز می توانید در ساعت 15:20 روز سه شنبه (6 مهرماه) بیننده این برنامه از سیمای خراسان جنوبی (خاوران) باشید. تکرار برنامه نیز در ساعت 18:35 روز چهارشنبه (7 مهرماه) پخش خواهد شد.

سال تولید: 1395

تهیه کنندگی ویژه برنامه «همایش ادبی دفاع مقدس» را «غلامرضا شاهانی» برعهده دارد. سایر عوامل تولید برنامه عبارتند از:

تصویربرداران: غلامرضا شاهانی، حسین شریفی نیا  

صدابردار: امیر زارعی

تدوینگر: سودابه هنرمند فرجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
پرداخت صدا و سیما به موضوعاتی از این قبیل بسیار... شهروند بیرجندی ۱۳۹۵/۰۷/۸ ۱۳:۲۹
ادبیات دفاع مقدس جای کار زیادی دارد و رسانه هم... مهدوی ۱۳۹۵/۰۷/۱۱ ۰۸:۴۷

مهدوی
ادبیات دفاع مقدس جای کار زیادی دارد و رسانه هم باید در این جهت برنامه های پرباری داشته باشد. پخش حداقل یک برنامه در هر هفته که به موضوع ادبیات و شعرو هنر اختصاص یابد به ویژه با موضوعات انقلابی و دینی خیلی برای شبکه استانی لازم است. لطفا به این درخواست هنردوستان جامه عمل بپوشانید.
ضمنا برنامه ای هم که برای شعر دفاع مقدس پخش کردید خیلی خوب بود
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۷/۱۱ ۰۸:۴۷
شهروند بیرجندی
پرداخت صدا و سیما به موضوعاتی از این قبیل بسیار عالی است. لطفا برنامه هایی ادبی هتری در برنامه های صدا و سیما بیشتر پخش شود.
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۷/۸ ۱۳:۲۹