سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

ویژه برنامه نکوداشت پروفسور کاظم معتمدنژاد - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

ویژه برنامه نکوداشت پروفسور کاظم معتمدنژاد

Loading the player...

معرفی نخبگان و چهره های شاخص و برجسته استان و بزرگداشت آنان از جمله موضوعاتی است که در دستور کار برنامه سازی شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی قرار دارد؛ چرا که این اقدام گامی است در جهت معرفی الگویی مناسب برای عموم مردم و به ویژه نسل جوان و فرهیخته و تقویت روحیه خودباوری و عزت نفس جامعه.

از جمله شخصیت های برجسته استان در عرصه علم و دانش، مرحوم پروفسور «کاظم معتمدنژاد» پدر علم ارتباطات ایران است که به حق خدمات شایسته و ارزشمندی را نه تنها در خدمت به استان و کشور، بلکه به جامعه بشریت داشته است.

مراسم گرامیداشت سومین سالگرد درگذشت ایشان با حضور شخصیت های کشوری و استانی روز دوشنبه (27 اردیبهشت ماه) در محل سالن آمفی تئاتر علامه فرزان بیرجند برگزار شد. سیمای مرکز خراسان جنوبی نیز به منظور نکوداشت این شخصیت برجسته و فرهیخته و معرفی هرچه بیشتر ابعاد زندگی ایشان، این مراسم را ضبط و در ویژه برنامه ای 32 دقیقه ای به سمع و نظر مخاطبان استان خواهد رساند.

در ویژه برنامه نکوداشت پروفسور کاظم معتمدنژاد گزیده ای از سخنرانی معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی پخش خواهد شد.

این ویژه برنامه در ساعت 17:20 روز سه شنبه (28 اردیبهشت ماه) از شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی (خاوران) پخش می شود. تکرار این برنامه نیز در ساعت 20:20 روز بعد تقدیم بینندگان عزیز خواهد شد.

کاظم معتمدنژاد در سال ۱۳۱۳ در شهر مود متولد شد. معتمد نژاد در دانشگاه سوربن فرانسه موفق به اخذ دکتری حقوق و علوم سیاسی و نیز دکتری تخصصی روزنامه نگاری از انستیتوی مطبوعات و علوم نظری دانشگاه پاریس شد. او به دلیل نقشی که در تدریس آکادمیک علوم ارتباطات و روزنامه‌نگاری در ایران داشت به «پدر علم ارتباطات ایران» شهرت یافته بود. معتمدنژاد بعدازظهر چهاردهم آذر ۱۳۹۲ در بیمارستانی در تهران به دلیل بیماری درگذشت و در قطعه نام‌آوران بهشت‌ زهرا به خاک سپرده شد.

سال تولید: 1395

تهیه کنندگی ویژه برنامه نکوداشت پروفسور کاظم معتمدنژاد را «غلامرضا شاهانی» بر عهده دارد.

تصویربرداران «علیرضا براتی، حسین شریفی نیا» ، صدابردار «امیر زارعی» و تدوینگر این ویژه برنامه «مطهره مشتاقی» خواهند بود .