سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲ تیر ۱۴۰۰

ویژه برنامه مراسم هفته وحدت - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

ویژه برنامه مراسم هفته وحدت

 

 هفته وحدت که پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ، توسط حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذاری شد ، نقش مهمی در ایجاد وحدت و همبستگی در جوامع اسلامی داشته وخواهد داشت .

گرامیداشت این هفته که با ولادت پیامبر اکرم (ص) به روایت اهل سنت ( 12 ربیع الاول ) آغاز و با ولادت پیامبر اکرم (ص) به روایت شیعه ( 17 ربیع الاول ) پایان می یابد ؛ فرصت مغتنمی است برای تشریح و تبیین و تاکید بر مشترکات شیعه و سنی ( همچون : دین اسلام ، قران ، قبله ، پیامبر اکرم (ص) و ... ) ، ضرورت حفظ وحدت و همدلی میان مسلمین و .... .

به همین دلیل سیمای استانی خراسان جنوبی مراسم جشنی را که به مناسبت آغاز هفته وحدت در محل مسجد النبی شهر بیرجند و با حضور عامه مردم و برخی علمای شیعه و سنی برگزار شده بود را ضبط نمود .

در این مراسم استاندار هفته وحدت را زیباترین دستاورد بعثت رسول گرامی اسلام دانست و گفت : راه پیامبر راه میانه روی و دوری از افراط و تفریط بود که مسلمانان نیز باید ادامه دهنده این راه باشند چرا که جامعه پیرو رسول خدا جامعه است که در آن کرامات اسلامی گرامی داشته شود . وی وحدت ، همراهی ، همدلی و صفا و صیمیت مردم استان را ستودنی عنوان کرد .

مولوی فاروقی از علمای اهل تسنن هم گفت : هفته وحدت بهترین فرصت است که بتوانیم با دستورات قرآن و اسلام بیشتر آشنا شویم و بدانیم که تنها راه موفقیت جامعه اسلامی وحدت ، اتحاد و همدلی است.

مدت زمان ویژه برنامه مراسم هفته وحدت 27 دقیقه بود که در ساعت 20:40 روز سه شنبه ( 24 دی ماه ) پخش گردید . علاقمندان می توانند تکرار این برنامه را نیز در ساعت 17:30 روز چهارشنبه ( 25 دی ماه ) مشاهده نمایند .

عوامل برنامه :

تهیه کننده : غلامرضا شاهانی      

 کارگردان : غلامرضا شاهانی

صدابردار : احسان جعفرزاده –رضا محمد دوست

تدوین و گرافیست : غلامرضا شاهانی- علی هاشمی  

تصویر بردارونور پرداز : مهدی مودی –محمد بهشتی –حسن اکبری- محمد امین زراعتکار