حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

ویژه برنامه مراسم نکوداشت پروفسور بلالی مود - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

ویژه برنامه مراسم نکوداشت پروفسور بلالی مود

Loading the player...

بی تردید توجه به نامداران و بزرگان عرصه علم، فرهنگ و ادب استان خراسان جنوبی و پرداخت به شخصیت و معرفی ابعاد زندگی آنان در شبکه استانی صدا و سیما، گامی است موثر در الگوسازی مناسب برای عموم مردم و به ویژه نسل جوان و فرهیخته. یکی از شخصیت های برجسته استان خراسان جنوبی در عرصه علم «پروفسور مهدی بلالی مود»، پدر علم سم شناسی ایران است.

در ششم آبان ماه امسال مراسم نکوداشت ایشان با حضور شخصیت های کشوری و استانی در محل دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برگزار شد. شبکه استانی سیمای مرکز خراسان جنوبی نیز به منظور نکوداشت این شخصیت برجسته استان، این مراسم را ضبط و در ویژه برنامه ای 50 دقیقه ای به سمع و نظر مخاطبان استان خواهد رساند.

در ویژه برنامه نکوداشت «پروفسور مهدی بلالی مود» بخشی از سخنرانی دکتر قائمی (رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند) و دکتر احمدی زاده (رئیس بنیاد نخبگان خراسان جنوبی)، دکتر الستی(معاون فرهنگی بنیاد ملی نخبگان)، دکتر افضلی (نماینده مردم شهرستان های سربیشه و نهبندان در مجلس شورای اسلامی)، پرویزی (استاندار خراسان جنوبی)، دکتر اسلامی،دکتر رضابت و دکتر حسین شیرازی (از شاگردان پروفسور بلالی) و نیز پروفسور مهدی بلالی مود پخش خواهد شد. همچنین با برخی از شخصیت های حاضر در این همایش نیز مصاحبه می شود.

پروفسور مهدی بلالی سال 1321 در شهر مود شهرستان سربیشه متولد شد. وی تحصیلات ابتدائی را در مود و زاهدان و متوسطه را در دبیرستان شوکتیه بیرجند خرداد 1340 به پایان رساند. او تحصیلات دانشگاهی را ابتدا در رشته شیمی و سپس در دانشکده پزشکی دانشگاه تهران آغاز کرد و در خرداد 1343 به اخذ لیسانس شیمی و در خرداد 1349 به دریافت دکتری پزشکی نائل آمد. وی در تیر ماه سال ١٣٥٧ برای طی دوره تخصصی سم شناسی بالینی در دانشکده پزشکی دانشگاه ادینبورگ عازم بریتانیا شد و در سال 1360 موفق به اخذ دکتری تخصصی با درجه ممتاز در رشته فارماکولوژی و سم شناسی بالینی نائل شد.

لازم به ذکر است جایزه سازمان جهانی منع گسترش سلاح‌های شیمیایی در بیستمین کنفرانس سالانه کشورهای عضو این سازمان در لاهه هلند در سال گذشته، به پروفسور «مهدی بلالی مود»، پدر علم سم شناسی ایران و دکتر «آلسترهی»، متخصص سم شناسی بالینی از انگلستان، اهدا شد .

 ویژه برنامه نکوداشت «پروفسور مهدی بلالی مود» در ساعت 20:20 روز یکشنبه (مورخ 9 آبان ماه) از شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی (خاوران) پخش می شود. 

سال تولید: 1395

تهیه کنندگی ویژه برنامه مراسم نکوداشت پروفسور بلالی مود را «غلامرضا شاهانی» بر عهده دارد.

تصویربرداران «حسین شریفی نیا، علیرضا براتی»، صدابردار «امیر زارعی» و تدوینگر این ویژه برنامه «سودابه هنرمند فرد» خواهند بود .