جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

ویژه برنامه عید فطر - نمایش محتوای صدا

 

 

ویژه برنامه عید فطر

Loading the player...
ویژه برنامه عید فطر

بخوان! به شکرانه توحید. بخوان! به شکرانه این عید! بخوان، به پاس سرافرازی ‏ات در بندگی و خاکساری حضرت حق (جلّ جلاله)، بخوان: « اَللّهُمَّ اَهْلَ الْکِبرِیآءِ وَ الْعَظَمَةِ، وَ اَهْلَ الْجُودِ وَ الْجَبَرُوتِ ... ».

به مناسبت فرارسیدن عید سعید فطر، بزرگترین عید مسلمین و عالی ترین آیین فرح بخش اسلامی، شبکه استانی صدای خراسان جنوبی ویژه برنامه «عید فطر» را پیشکش هم استانی های عزیز خواهد کرد.

ویژه برنامه «عید فطر» انعکاس دهنده اقبال عمومی نسبت به اهمیت عید سعید فطر اعم از آیین عفو و بخشش، فطریه دادن و سایر اعمال این روز است. در این برنامه به موضوعاتی همچون: "سنت حسنه صله ارحام، تکریم سالمندان، افزایش میل به مودت، اعتنا به حق الناس و تمرین عفو و بخشودگی، پایان قهر و آشتی، از سرگیری روابط دوستانه، بخشش در گذشتگان و جبران حق الناس و ... "پرداخته خواهد شد.

برنامه دارای دو نفر گوینده (آقا و خانم) است که در فضایی شاد و مفرح معنوی به اجرای برنامه می پردازند. بخش های مختلف برنامه عبارتند از:

- کارشناسی: کارشناس (حجت الاسلام داوودی نژاد) در خصوص برکات عید سعید فطر و اعمال مربوط به این روز صحبت می­کند. همچنین درخصوص آداب و رسوم اهل تسنن در عید فطر نیز صحبت خواهد شد.

-گزارش: گزارشگر برنامه با حضور در شهر بیرجند به انعکاس شور و نشاط مردم در روز عید می­پردازد. با گزارشگران شهرستان های استان ارتباط تلفنی برقرار می شود و از حال و هوای عید فطر در آن شهرستان اطلاع رسانی می­گردد.

- نمایش: تعداد 2 نمایش شاد و مفرح در برنامه پخش می­گردد.

- اجرای موسیقی زنده: در هر برنامه از یک خواننده (آقایان عسکری و رستمی) برای اجرای موسیقی زنده استفاده خواهد شد.

- بسته های صوتی تبریک مردم.

- مسابقه: مسابقه ای به صورت تلفنی برای مخاطبان در برنامه پیش بینی شده که در آن مخاطبان به سؤالاتی که عموماً مذهبی هستند پاسخ می­دهند.

- ارتباط با استان های دیگر: به منظور اطلاع رسانی از حال و هوای عید فطر در استان های دیگر، ارتباط تلفنی با گزارشگران آن استان ها برقرار می شود.

از سرودها و ترانه­های متناسب با عید فطر و تلفن ها و پیامک­های مخاطبان نیز در فواصل برنامه استفاده خواهد شد.

شما هم استانی های عزیز می توانید ویژه برنامه «آوای همدلی»را در ساعت 17:30 روز عید فطر و روز تعطیل بعد از آن از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران) شنونده باشید. 

تاریخ تولید: 1395

تهیه کنندگی ویژه برنامه «آوای همدلی»را «آقای احمد حسینی مقدم و خانم تکتم اعتبار» بر عهده دارد و سایر عوامل تولید این برنامه عبارتند از:

مجری: علی جویا، وحیده نوکندی

گزارشگر: سید مهدی ابراهیمی

صدابردار: نبی الله نبی پور