رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

ویژه برنامه دعای عرفه - نمایش محتوای صدا

 

 

ویژه برنامه دعای عرفه

Loading the player...
ویژه برنامه دعای عرفه

در بهار فرصت عمر، روزها و شب هایی است به زیبایی «لیله القدر» بهتر از هزار روز و هزار شب، روزها و شب هایی که جاودانه اند و پلکان جاودانگی اند؛ پرشور و پرنور و پرفیض و پربرکت ... و «عرفه» از آن روزهاست. روز معرفت ، روز جاودانگی و ابدیت، روز عشق و فرزانگی. روزی که غبار عصیان و افسار گسیختگی، از قلب ها زدوده می شود؛ روزی که هنگامه حضور و شوق «توبه» است.

روز نهم ماه ذی الحجه الحرام را روز عرفه نامیده اند. این روز ، روز نیایش و مناجات با خالق هستی است؛ چرا که درهای رحمت الهی بر روی همه بندگان به ویژه گنهکاران گشوده است . از مهم ترین اعمال این روز قرائت « دعای امام حسین در روز عرفه » است که گفته شده حضرت حسین بن علی (ع) این دعا را در روز عرفه و در صحرای عرفات و در کنار همرامانشان در بیرون خیمه‌ها خوانده است. این دعای نسبتاً طولانی که کلاس شناخت و سازندگی امام حسین (ع) در عرفات است ؛ پس از اقامه نماز ظهر و عصر و تا  پیش از غروب آفتاب خوانده می‌شود .

با توجه به اهمیت و فضایل دعای عرفه، برگزاری مراسم قرائت این دعا در سراسر استان خراسان جنوبی و از جمله شهرستان بیرجند و لزوم استفاده عموم مخاطبین از برکات و فیوضات این دعای ارزشمند، شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران) ، اقدام به تولیدو پخش «ویژه برنامه دعای عرفه» خواهد کرد.

این ویژه برنامه به پخش زنده و مستقیم مراسم قرائت دعای عرفه در محل امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) شهرستان طبس اختصاص خواهد داشت.

پخش «ویژه برنامه دعای عرفه» از ساعت 15:00 روز چهارشنبه مورخ 1 مهرماه آغاز خواهد شد و تا ساعت 17:30 ادامه خواهد داشت.

تاریخ تولید: 1394

تهیه کنندگی و صدابرداری این ویژه برنامه  را " محمد حسین برهانی " بر عهده خواهد داشت .