سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

ویژه برنامه تاسوعا و عاشورا - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

ویژه برنامه تاسوعا و عاشورا

Loading the player...

روزها از پی روزها و سال ها از پی سال ها می آیند و می روند، اما حادثه کربلا و حماسه عاشورا، همواره جلوه ای روشن تر و طراوتی روح بخش تر می یابد. عاشورا نمایشی عظیم بوده است از تمامی اصول و فروع اسلام. هرچند لحظه لحظه زندگی و سلوک سالار شهیدان، اسلام بوده است، لیکن فشردن همه معارف و اصول و فروع در یک ماه، در یک هفته، یا یک روز را تنها مردی به صلابت حسین (علیه السلام) می تواند و ... این گونه است که آن حماسه ایمانی و تجلی جوهره نابِ خلیفة الله، ماندگار اعصار و جاودانه روزگار می شود و در توالی اعصار و قرون و نسل های پیاپی، برای عضویت در دانشگاه جهاد و شهادت، داوطلب می پذیرد ....

عاشقان حسینی در جای جای استان خراسان جنوبی، در روزهای تاسوعا و عاشورا با برپایی مراسم سوگواری، سینه زنی و عزاداری، غم و اندوه خود را در مصیبت جانکاه شهادت ابا عبدالله الحسین (ع)، یاران و اهل بیت ایشان (علیهما السلام) ابراز می کنند. شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی نیز تلاش می کند تا با پوشش این مراسم، گوشه ای اندک از این شور و شعور و شکوه را به تصویر کشد.

«ویژه برنامه تاسوعا و عاشورا» با هدف «تبیین اهداف قیام امام حسین (ع) و انعکاس عزاداری سوگواران حسینی» و به تعداد 2 برنامه 120 دقیقه ای تولید و پخش خواهد شد.

این ویژه برنامه مراسم سخنرانی، عزاداری و اقامه نماز که در روز تاسوعا در محل حسینیه امام رضا (ع) بیرجند و در روز عاشورای حسینی در محل قتلگاه بیرجند برگزار خواهد شد؛ به تصویر خواهد کشید.  

«ویژه برنامه تاسوعا و عاشورا» در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی (20 و 21 مهرماه) در ساعت 9:30 صبح، از شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی (خاوران) پخش خواهد شد.

سال تولید: 1395

تهیه کنندگی«ویژه برنامه تاسوعا و عاشورا» را «محمد عبداللهی» برعهده خواهد داشت.

سایر عواملی که در تهیه و تولید این برنامه همکاری می کنند به شرح ذیل می باشند :

کارگردان: امین کاشرفی

تصویربرداران: احمد نیک فرجام، حسین امیرآبادی زاده، محمد بهشتی، مرتضی معتمدی راد، سعید رضایی

صدابردار: احسان جعفرزاده

تدوینگر: عبدالله اسماعیلی، مطهره مشتاقی، طاهره نوکی، سودابه هنرمندفرد

دستیار صدا و تصویر: علیرضا برانی، محمد عباسی شوکت آباد