سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

ویژه برنامه تاسوعا و عاشورا - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

ویژه برنامه تاسوعا و عاشورا

Loading the player...

زمان ها می گذرد، روزها از پی روزها و سال ها از پی سال ها می آیند و می روند، اما حادثه کربلا و حماسه عاشورا، همواره جلوه ای روشن تر و طراوتی روح بخش تر می یابد و بی تردید علت این عظمت و ماندگاری، در کلام سیدالشهدا (علیه السلام) هویداست که فرموده اند: من نه به انگیزه خودپسندی، گردن کشی، فسادآفرینی و بیدادگری، بلکه برای اصلاح در امّت جدم خروج کردم. برای احیای دین و سنّت، برای زدودن تحریف و بدعت، برای بازآفرینی نشانه های دین، برای امر به معروف و نهی از منکر، برای حرکت در مسیر جدّم پیامبر و پدرم علی.

عاشقان حسینی در جای جای استان خراسان جنوبی، در روزهای تاسوعا و عاشورا با برپایی مراسم سوگواری، سینه زنی و عزاداری، غم و اندوه خود را در مصیبت جانکاه شهادت ابا عبدالله الحسین (ع)، یاران و اهل بیت ایشان (علیهما السلام) ابراز می کنند. شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی نیز تلاش می کند تا با پوشش این مراسم، گوشه ای اندک از این شور و شعور و شکوه را به تصویر کشد.

«ویژه برنامه تاسوعا و عاشورا» با هدف «تبیین اهداف قیام امام حسین (ع) و انعکاس عزاداری سوگواران حسینی» و به تعداد 2 برنامه 60 دقیقه ای تولید و پخش خواهد شد.

این ویژه برنامه مراسم سخنرانی، عزاداری و اقامه نماز که در روز تاسوعا در محل مصلای المهدی (عج) بیرجند و در روز عاشورای حسینی در محل قتلگاه بیرجند برگزار خواهد شد؛ ضبط و بخش هایی از آن پخش خواهد شد . ضمنا تصاویر جهت پخش زنده از شبکه های سراسری به صورت همزمان ارسال می گردد و کلیپ هایی کوتاه از مراسم عزاداری مردم نیز تهیه و پخش خواهد شد . 

«ویژه برنامه تاسوعا و عاشورا» در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی (1 و 2 آبان ماه) از شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی ( خاوران ) پخش خواهد شد. این ویژه برنامه ها در ساعت 15:00 روز بعد نیز بازپخش خواهند شد.

سال تولید: 1394

تهیه کنندگی این ویژه برنامه را «غلامرضا شاهانی» و کارگردانی آن را «امین کاشرفی» برعهده خواهند داشت. سایر عواملی که در تهیه و تولید این برنامه همکاری می کنند به شرح ذیل می باشند :

دستیار تهیه : محمد عباسی شوکت آباد

تصویربرداران: احمد نیک فرجام، حسن اکبری، حسین امیرآبادی زاده، حسین شریفی نیا، سعید رضایی، علیرضا هاشمی مقدم

صدابردار: مهدی مهدی پور

تدوینگر: محمد کاخکی، عبدالله اسماعیلی، محمد باقر شاهد

دستیار صدا و تصویر: میلاد زراعتکار