جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۵ تیر ۱۳۹۹

ویژه برنامه اربعین حسینی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

ویژه برنامه اربعین حسینی

Loading the player...

اربعین، آیینه ای است در برابر چشمان میلیون ها انسان متعهد که در آن تصویری از نهضت و قیام خونین محرّم نقش می بندد. اربعین، روز باشکوهی است که از خون امام حسین(ع)، حیات گرفت و نقطه آغاز تبلیغ آرمان کربلا از طریق اشک شد؛ چرا که در این روز، نخستین مجلس عزاداری برای اباعبدبالله الحسین (ع) و تبلیغ آرمان آن حضرت، در کنار تربت مطهرش برپا شد.

همزمان با فرارسیدن سالروز اربعین حسینی، مردم استان خراسان جنوبی مراسم سوگواری را در شهرها و روستاهای مختلف برپا می کنند و همراه با دسته های سینه زنی و عزاداری به تعظیم شعائر دینی می پردازند. شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی نیز در این روز با سوگواران حسینی همراه شده و «ویژه برنامه اربعین حسینی» را تقدیم هم استانی های عزیز خواهد کرد.

هدف از تولید این ویژه برنامه «تعمیق بینش و ارتقاء سطح معرفت عمومی جامعه در خصوص اربعین حسینی و پوشش مراسم عزاداری مردم در این روز» است و شعار محوری آن «هرگز از یاری دینم دست برنخواهم داشت» خواهد بود.

در این ویژه برنامه مراسم سخنرانی و عزاداری که در شب و صبح روز اربعین در محل آستان امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) شهرستان طبس برگزار خواهد شد، ضبط و پخش خواهد شد.  

«ویژه برنامه اربعین حسینی» به تعداد 2 برنامه 60 دقیقه ای، در ساعت 17:45 روز شنبه و ساعت 18:00 یکشنبه (29 و 30 آبان) از شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی (خاوران) پخش خواهد شد.

سال تولید: 1395

تهیه کنندگی «ویژه برنامه اربعین حسینی» را «غلامرضا شاهانی» برعهده دارد. سایر عوامل تولید این ویژه برنامه عبارتند از :

کارگردان تلویزیونی: سید علی اصغر طهماسبی

تصویربرداران: علی شریفی، حسین شریفی نیا، غلامرضا شاهانی

نورپرداز: حسین شریفی نیا

صدابردار: ام البنین عنایتی