جهش تولید | پنج‌شنبه، ۳ مهر ۱۳۹۹

ویژه برنامه اربعین حسینی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

ویژه برنامه اربعین حسینی

Loading the player...

اولين جوشش‌هاي چشمه جوشان محبت حسيني که شطّ همیشه جاری زیارت را در طول این قرن‌ها به راه انداخته است - در اربعين پديد آمد. جاذبه‌ قوي حسيني، اولين دل‌ها را در اربعين به سوي خود جلب كرد. رفتن جابربن‌عبدالله و عطيّه به زيارت امام حسين (عليه‌السلام) در روز اربعين، سرآغاز اين حركت پُربركت بود. در طول قرن‌ها تا امروز، پيوسته اين حركت پرشكوه‌تر، پرجاذبه‌تر و پرشورتر شده است و نام و ياد عاشورا را روزبه‌روز در دنيا زنده‌تر كرده است.  (سخنان رهبر معظم انقلاب-  1 فروردین 1385).

به منظور «تبیین جایگاه اربعین حسینی در فرهنگ اسلامی و ارتقاء سطح بینش عمومی جامعه» شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی « ویژه برنامه اربعین حسینی» را تقدیم هم استانی های عزیز خواهد کرد.

این ویژه برنامه در روزهای سه شنبه و چهارشنبه ( 10 و 11 آذر) از سیمای خاوران پخش خواهد شد .

مراسم شب اربعین در ساعت 22:00 روز سه شنبه به مدت یک ساعت و به صورت ضبطی از محل امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) پخش خواهد شد که شامل سخنرانی و مداحی خواهد بود.

همچنین این ویژه برنامه مراسم روز اربعین حسینی در محل امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) شهرستان طبس را پوشش خواهد داد که شامل قرائت زیارت اربعین، سخنرانی، نوحه خوانی و مرثیه سرایی خواهد بود . این برنامه در ساعت 14:35 از شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی پخش خواهد شد.

سال تولید: 1394

تهیه کنندگی این برنامه را «غلامرضا شاهانی» برعهده دارد. سایر عوامل تولید این برنامه عبارتند از:

کارگردان:  امین کاشرفی

تصویربرداران: حسین شریفی نیا ، حسن اکبری ، احمد نیک فرجام

صدابردار: احسان جعفرزاده

تدوینگر: محمد کاخکی