حمایت از کالای ایرانی | جمعه، ۲۸ دی ۱۳۹۷

ویژه برنامه اختتامیه چهارمین جشنواره ملی زعفران - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

ویژه برنامه اختتامیه چهارمین جشنواره ملی زعفران

Loading the player...

«زعفران» از جمله محصولات کشاورزی استراتژیک استان خراسان جنوبی است که موجب شده استان در تولید این محصول از حیث مرغوبیت و کیفیت در رتبه نخست کشوری و در شاخص حجم تولید در جایگاه دوم کشوری قرار دارد.

چهارمین همایش ملی زعفران روزهای 13 آبان و 14 آبان، در سرزمین طلای سرخ (قاین) و با هدف بررسی چالش ها و فرصت های موجود در ارتباط با این محصول راهبردی برگزار می شود. فرآوری و صنایع تبدیلی یکی دیگر از محورهای همایش است که در این زمینه مباحث بیوتکنولوژی، نانوتکنولوژی، بسته بندی و روشهای خشک کردن زعفران و فراوری آرایشی آن مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد. دستاوردهای دارویی و درمانی، بازاریابی، بازرگانی، توسعه تجارت، صادرات و کارآفرینی مربوط به زعفران نیز از دیگر محورهای این همایش می باشد.

تعداد 90 مقاله علمی به این همایش ارسال شده که از این تعداد،  60 مورد پذیرفته شده و در این همایش ارائه خواهد شد. همچنین در این همایش از تمبر زعفران رونمایی و نمایشگاه زعفران در 20 غرفه افتتاح شد.

شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی به منظور پوشش این همایش، ویژه برنامه ای 30 دقیقه ای را تولید خواهد کرد که در آن بخش هایی از این همایش به تصویر کشیده می شود. همچنین با تعدادی از افراد شرکت کننده در این همایش نیز بحث و گفتگو خواهد شد.

شما هم استانی های عزیز می توانید ویژه برنامه اختتامیه چهارمین جشنواره ملی زعفران را در ساعت 14:00 روز یکشنبه (مورخ 24 آبان ماه) از سیمای خراسان جنوبی (خاوران) مشاهده نمایید .

 

سال تولید: 1394

تهیه کننده این ویژه برنامه «غلامرضا شاهانی » است و سایر عوامل تولید آن عبارتند از :

تصویربرداران : علیرضا براتی ، حسین شریفی نیا

صدابردار : احسان جعفرزاده

تدوینگر : محمدباقر شاهد