جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

ویتامینD برگ برنده قلبی سالم - نمایش محتوای خبر

 

 

ویتامینD برگ برنده قلبی سالم

مقدار ایده‌آل ویتامین D در بدن موجب تقویت قلب و سیستم ایمنی بدن است.

دکتر خسرونیا متخصص داخلی ، با اشاره به رابطه ویتامین D در سلامت قلب اظهار داشت: ویتامین D یکی از امواج ضروری بدن است و کمک بزرگی برای جذب کلسیم مواد غذایی و همچنین استحکام دندان‌ها و استخوان‌های افرادی کنند و این ویتامین زمانی که در حد ایده‌آل خودش باشد، کلسیم بیشتری از غذا را جذب و همین امر سبب تضمین سلامت قلب و عروق می‌شود.

وی بیان کرد: سطوح پایین هیدروکسید موجود در ویتامین D باعث شده که خون بهتر در شریان‌های حیاتی و عروق قلب حرکت کرده و از رسوب مواد و چربی‌ها در رگها جلوگیری می‌کند و همچین ویتامین D از بروی نارسایی‌های قلبی و فشار خون بالا جلوگیری می‌کند.

این متخصص با بیان این که افرادی که ویتامین D شان کمتر از 30 نانوگرم است در معرض سکته قلبی هستند، افزود: کمبود ویتامین در بدن سبب بروی بیماری سکته قلبی و اضافه شدن خون می‌شود و این ویتامین از افزایش هورمون پاراتیروئید جلوگیری می‌کند و مرگ و میر افراد کم می‌شود.

خسرونیا ادامه داد: ویتامین D سبب افزایش سیستم ایمنی و دفاعی بدن علی‌الخصوص تقویت قلب شده و خطرات قلبی و عروقی را در بدن کاهش می‌دهد.

وی ابراز داشت: هیدروکسیدی که در ویتامین D موجود است باید بالاتر از 700 واحد باشد تا خطری سالمندان را تهدید نکند و همچنین این مقدار برای زنان باردار شیرده 700 واحد است.

خسرونیا در پایان گفت: ویتامین D علاوه بر تقویت قلب باعث بهبود فعالیت مغزی، کاهش التهاب و مقوی قوای جسمانی است.

منبع : وب سایت باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران