جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

ولایت مداری رمز پیروزی جامعه اسلامی - نمایش محتوای خبر

 

 

ولایت مداری رمز پیروزی جامعه اسلامی

قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان امروز در خطبه های نماز جمعه شهر بیرجند ضمن گرامیداشت سالروز شهادت امام سجاد (ع) با بیان این مطلب گفت: به تعبیر مقام معظم رهبری تیم مذاکره کننده هسته ای فرزندان انقلاب هستند و جامعه ای که همراه و پشت سر ولایت فقیه خود حرکت کند پیروز است.

حجت الاسلام رضایی ، امام جمعه بیرجند افزود: باید با اندیشه و تدبیر و همدلی در موضوع مذاکرات هسته ای به جلو حرکت کنیم.

حجت الاسلام رضایی تاکید کرد : به تعبیر رهبر معظم انقلاب ایستادگی در برابر زیاده خواهی های استکبار یک اصل فراموش نشدنی است.

 وی با اشاره به 8 آذر روز جهانی همبستگی با ملت مظلوم فلسطین تاکید کرد ملت  ایران همواره از مظلومان حمایت می کند.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به 9 آذر روز بزرگداشت شیخ مفید افزود:این عالم بزرگ  در200 جلد کتاب با معانی فلسفی از فرهنگ اهل بیت (ع) دفاع کرده است.

امام جمعه بیرجند  همچنین با اشاره به 10 آذر سالروز شهادت  آیت ا... مدرس افزود: نمایندگان ملت باید این شخصیت بزرگ را  الگوی خویش قرار دهند و در راستای وضع قوانین در چارچوب شرع و دین بکوشند.

حجت الاسلام رضایی همچنین ضمن گرامیداشت 12 آذر روز جهانی معلولان افزود:مسوولان و مردم باید این قشر جامعه را یاری دهند و برای رفاه و آسایش آنها تلاش کنند.

امیر دریادار جره هم که سخنران پیش از خطبه ها بود ضمن گرامیداشت 7 آذر روز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود:به تعبیر رهبری، نیروی دریایی یک نیروی راهبردی است و جمهوری اسلامی ایران 3 هزار کیلومتر مرز آبی دارد.

امیر سرتیپ دوم جره با اشاره به تلاش های نیروی دریایی ارتش در دوران 8 سال دفاع مقدس گفت : در طول جنگ تحمیلی نیروی دریایی بیش از 10 هزار کشتی تجاری و نفتکش را محافظت کرده است تا سالم به مقصد برسند.

وی افزود: دو سوم  تجارت جهانی در شمال اقیانوس هند انجام می شود و در راستای افزایش امنیت  آبی نیز در 4 سال اخیر بیش از 150 مورد مقابله پیروزمندانه با دزدان دریایی داشته ایم و با اقتدار از مرزهای آبی کشور دفاع می کنیم .

در نماز جمعه امروز همچنین از آقای مهدی اسماعیلی مود خوشنویس برجسته استان که هفته گذشته در فرانسه مورد تقدیر قرار گرفته بود قدر دانی شد.

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی