حمایت از کالای ایرانی | جمعه، ۱ تیر ۱۳۹۷

وقف، میراث ماندگار - نمایش محتوای صدا

 

 

وقف، میراث ماندگار

«مجتبی عربی» تهیه کنندگی برنامه «وقف، میراث ماندگار» را بر عهده دارد.

گوینده « مسعود حسنی، سمیه تربتیان» ، گزارشگر «احمد حسینی مقدم» و نویسنده برنامه « زهرا بهروزی فر » می باشند.

صدابرداری برنامه را «مهدی امیرآبادیزاده، ام البنین عنایتی، محسن خجسته، نبی الله نبی پور» برعهده دارند.

میل به جاویدان زیستن همواره انسان ها را تشویق کرده است تا در کنار کار و تلاش مستمر خود به ایجاد بنا و کارهای یادگاری بپردازند که در حیات آنها و همچنین پس از وفاتشان، منشأ خیر و منبع برکات گردند و برای جامعه مفید باشند. یکی از راه های استمرار نیکوکاری و کمک به هم نوع، سنت حسنه «وقف» است که شخص واقف با وقف اموال و املاک خود برای امور خیریه و عام المنفعه، درآمد آن موقوفات را به امور خیریه اختصاص می دهد و مادام که آن موقوفه یا موقوفات باقی است، متولیان و متصدیان امر وقف موظف به اجرای نیات خیر واقف هستند. در فقه اسلام نیز وقف همواره به عنوان بحثی مهم مورد توجه بوده و ویژگی های منحصر به فردی داراست.

با توجه به جایگاه مناسب وقف در استان و به منظور تشویق مردم به انجام این سنت حسنه، شبکه استانی صدای خراسان جنوبی ویژه برنامه «وقف، میراث ماندگار» را با هدف «گسترش فرهنگ وقف در جامعه» تولید و پخش می نماید.

برنامه«وقف، میراث ماندگار»  با مشارکت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان، به مدت 30 دقیقه و به صورت زنده تولید و پخش می شود. هر برنامه دارای موضوعی مشخص است. گوینده مطالبی در خصوص وقف و لزوم گسترش آن در جامعه و اطلاعاتی مفید درخصوص وقفیات مهم و امامزادگان و بقاع متبرکه استان بیان می کند.

کارشناس برنامه که از سوی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان معرفی می شود، به صورت حضوری در برنامه شرکت می­کند و مخاطبان می توانند سوالات خود را درخصوص وقف، احکام وقف، مسائل جانبی وقف و ... مطرح کنند و کارشناسان به سوالات پاسخ می دهند. با مسئولان اوقاف شهرستانها نیز ارتباط برقرار خواهد شد و از عملکرد اوقاف شهرستانها اطلاع رسانی می گردد.

در هر برنامه نریشنی وجود دارد که در خصوص موضوع برنامه یا فرهنگ وقف توضیحاتی ارائه خواهد کرد.

پخش تلفن های موضوعی مخاطبان و موسیقی و سرود متناسب با فضای برنامه نیز از دیگر بخش های برنامه است.

تعداد 19 برنامه تا پایان سال جاری تولید و پخش خواهد شد. شما هم استانی های عزیز می توانید در ساعت 12:15 روزهای یکشنبه هر هفته شنونده این برنامه از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران) باشید.

سال تولید: 1395


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
با سلام یه سوال دارم. میشه از زمین وقفی برای ساخت... محسن. الف ۱۳۹۵/۱۲/۱۵ ۱۲:۱۸

محسن. الف
با سلام
یه سوال دارم. میشه از زمین وقفی برای ساخت حسینیه استفاده کرد؟
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۵/۱۲/۱۵ ۱۲:۱۸