سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

وزیر راه و شهرسازی : اتصال خراسان جنوبی به راه آهن جزء اولویت های وزارت - نمایش محتوای خبر

 

 

وزیر راه و شهرسازی : اتصال خراسان جنوبی به راه آهن جزء اولویت های وزارت

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، محمد اسلامی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در فرودگاه بیرجند با بیانوزیر راه و شهرسازی : اتصال خراسان جنوبی به راه آهن جزء اولویت های وزارت اینکه توسعه محور شرق جزء اولویت های راهبردی وزارت راه و شهرسازی است افزود: در این خصوص اتصال خط راه آهن چابهار - زاهدان  به بیرجند و سپس به راه آهن سراسری از جمله اولویت‌هاست.
وی با بیان اینکه در کریدور ترانزیتی شمال به جنوب عقب ماندگی‌هایی داریم، گفت: برای جبران این عقب ماندگی ها، اصلاح، بهسازی و گسترش حمل و نقل جاده‌ای با احداث باند دوم انجام می‌شود.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به زیرساخت فرودگاهی به عنوان یکی دیگر از اولویت ها گفت: در این خصوص برای خراسان جنوبی هنوز نیاز به افزایش پرواز داریم که باید با توسعه زیرساخت‌ها و شکوفا کردن ظرفیت‌های اقتصادی در این خصوص گام برداریم.
اسلامی همچنین با اشاره به اهمیت بازآفرینی شهری در خراسان جنوبی افزود: زیرساخت هایی برای سرانه های محلات ایجاد شده که امروز بخشی از آن با حضور استاندار و نمایندگان مورد بازدید قرار خواهد گرفت و بخشی از پروژه ها نیز به بهره برداری می رسد. 
وی با بیان اینکه در خراسان‌جنوبی رشد مسکن خوب بوده و در این زمینه جز استان‌های پیشرو هستیم، گفت: امروز جشن اختتامیه طرح مسکن مهر خراسان‌جنوبی را شاهد هستیم و امیدواریم با پروژه‌های جدید، این استان کمترین دغدغه را برای تأمین مسکن داشته باشد.
وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: ظرفیت‌های خراسان جنوبی تنها زرشک و زعفران نیست بلکه در حوزه it نیز پیشرفت کرده و معلمان بیرجندی شهره هستند که می‌توانند در روند شکوفایی استان تأثیرگذار باشند.